VII Chrustowski Bieg Zimowy (film+foto)

| Biegi

VII Chrustowski Bieg Zimowy Chrustowski Bieg Zimowy cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. W tym roku wystartowało 253 zawodników. Jest to jak na bieg bez, żadnych finansowych nagród, jest to doskonały wynik.

Była to już siódma edycja tego biegu. Rok temu odbywał się faktycznie w iście zimowych warunkach, tegoroczna edycja przypadłą na okres bez mrozu i pokrywy śnieżnej, co na pewno wpłynęło na szybkość pokonania dystansu.

W rozmowach z zawodnikami usłyszeliśmy same dobre opinie na temat chrustowskiego biegu.

{phocagallery view=category|categoryid=180|limitstart=10|limitcount=10}

więcej zdjęć ->

Ten kto zna troszkę wyniki ostatnich biegów w Obornikach raczej nie miał wątpliwości, typując na faworyta Sabastiana Nowickiego i tak też się stało, wygrał on bieg w czasie 40:38, wyprzedził on kolejnych zawodników na mecie o prawie 4 minuty. Drugi na mecie zameldował się Korytowski Daniel z Swarzędza, trzeci Jezierski Grzegorz. Pierwsza pani przybiegła na 32 miejscu i była to Nowacka Marlena z Piasek.

W Chrustowie nie zabrało również nietypowego zawodnika, który jak do tej pory jest jedynym przedstawicielem czworonogów. Uczestniczył on we wszystkich biegach Grad Prix Obornik 2013. Jest to wyżeł wajmarski wabiący się  Pajper. Przyjechał on ze swoimi właścicielami z Lusówka, ukończył bieg na 249 pozycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmowej relacji z biegu.

Wyniki biegu:

Open

Kobiety

Kategorie wiekowe

Gmina Oborniki

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.