Sukces Mirosława Palucha w 14. Poznań Maratonie!

| Łukasz | Biegi

Blisko 5800 uczestników ukończyło 14. Poznań Maraton. Wśród nich byli reprezentanci powiatu obornickiego. Morderczy dystans 42195 m ulicami Poznania pokonało ostatecznie 5768 biegaczy, którzy reprezentowali 26 państw. Trasa 14. edycji została zmodyfikowana w porównaniu z ubiegłym rokiem na ostatnim odcinku. Uczestnicy docierali bowiem na teren MTP ulicą Mickiewicza.

Najszybszym zawodnikiem z ziemi obornickiej był Mirosław Paluch. Na mecie zameldował się jako 58. Jego czas to 2:52:38. W swojej kategorii M45 zajął pierwsze miejsce! Serdecznie gratulujemy.

{phocagallery view=category|categoryid=149|limitstart=64|limitcount=5}

Kolejnym biegaczem, który dotarł na linię mety był Krzysztof Nowacki. Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Obornikach pokonał maraton w czasie 3:27:05 (netto 3:26:35). W kategorii M30 zajął 283 lokatę. Na mecie w ten sposób ocenił bieg: Tegoroczna edycja Maratonu miała podobną trasę do ubiegłorocznej. Zdradliwe jest ostatnie 12 km, gdzie zaczynają się podbiegi od ul. Warszawskiej, a następnie Alei Solidarności. Pogoda jednak była bardzo dobra do bicia rekordów. Było w miarę ciepło, nie padało i nie wiał wiatr. Organizacyjnie bieg jak zwykle na najwyższym poziomie sprawnie działające punkty odżywcze i liczne punkty medyczne na trasie. Dziś zrobiłem swoją życiówkę i bardzo się z tego powodu cieszę.

W swojej kategorii M60 wysokie 15. miejsce zajął radny miejski z Dąbrówki Leśnej. Zenon Talar pokonał trasę poznańskiego maratonu w 03:33:58 (netto 03:33:22). Na linię mety wbiegł jako 1050.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z maratonu do naszej galerii - kliknij tutaj. Poniżej mieszkańcy naszego powiatu, którzy ukończyli 14. Poznań Maraton:

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.