Wyniki IV Biegu Sylwestrowego

| UMiG Oborniki | Biegi

IV Biegu Sylwestrowym, źródło: OCS ObornikiJuż po raz czwarty Szkoła Podstawowa w Chrustowie była gospodarzem Biegu Sylwestrowego, który odbył się już 2 stycznia 2011 roku, tym razem na trasie Chrustowo – Górka - Chrustowo. W tym roku chrustowski bieg był jednocześnie ostatnim z edycji Grand Prix Obornik 2010, na który składały się cztery starty: 3 maja na trasie o długości 10 km, półmaraton z okazji Dni Obornik, Bieg Niepodległościowy na trasie 15 km oraz wspomniany bieg na 10 km ze startem i metą w Chrustowie.

W niedzielne południe do rywalizacji stanęło ponad 50 biegaczy, którzy oprócz dystansu mieli do pokonania w tym dniu również mroźny wiatr i oblodzoną nawierzchnię drogi.

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Kozłowska (Poznań) przed Ewą Sobkowiak (Poznań), trzecia była Joanna Gawlik (Oborniki).
Bieg w kategorii do 20 lat wygrał Sebastian Nowicki  (Oborniki) przed Krystianem Stańko (Żerniki) i Łukaszem Smarszem (Górka).
W kat powyżej 20 lat zwyciężył Dariusz Szrama (Dąbrówka Leśna), drugi był Sławomir Naskręt (Grzebienisko), a trzeci Norbert Jackowski (Jaworzno).
Kategorię powyżej 40 lat najlepiej pobiegł Mirosław Paluch (Oborniki), który na mecie wyprzedził Krzysztofa Strykowskiego (Poznań) i Jacka Flaka-Marcinkowskiego (Opalenica).
Bieg dzieci ze Szkół Podstawowych na dystansie 1km wygrał Jakub Rostek przed Patrykiem Majchrzakiem,  Arkadiuszem Winklem i Mikołajem Zawierzyńskim.
W kategorii dziewcząt najlepsza była Julia Nowicka.

Chrustowski Bieg Sylwestrowy zorganizowała Szkoła Podstawowa w Chrustowie, wspólnie z Obornickim Centrum Sportu. Ogromną pomoc wykazali tradycyjnie już strażacy ochotnicy z Chrustowa, którzy wyznaczali i zabezpieczali trasę biegu.

2.    Joanna Gawlik

Medale i nagrody wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegu chrustowskiego oraz całego cyklu Grand Prix Obornik wręczał burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Agnieszka Maluśkiewicz, medalistka Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą, a zarazem absolwentka szkoły w Chrustowie. Sportowcom za udział w biegach podziękował Tomasz Konitz, dyrektor Obornickiego Centrum Sportu, który zaprosił już wszystkich na start w Grand Prix Obornik 2011.

Zdjęcia: UMiG Oborniki

{gallery}galerie/Oborniki/chrustowo_02_01_2011{/gallery}

{jcomments on}

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.