fbpx

Biegacze z Rogoźna z brązową klamrą Ultra Challenge of Poland

Anna Niespodziana i Waldemar Grabiński z Rogozińskiego Klubu Biegacza, to znane osoby wśród wielkopolskich biegaczy ultra, w tym roku oboje zdobyli brązową klamrę Ultra Challenge of Poland za sezon 2020/21.

Pani Anna w biegach górskich ujętych w klasyfikacji przebiegła łącznie 673 km, co równe jest liczbie zdobytych punktów. Pan Waldemar zdobył 605 pkt. To ogromne wyzwanie, choć oboje biegacze z Rogozińskiego Klubu Biegacza w swojej historii posiadają lata z większą ilością kilometrów przebiegniętych w biegóach górskich.

Gratulujemy zdobycia brązowej klamry Ultra Challenge of Poland

anna waldemar najlepsi ultrasi z rogozna

Co to jest Ultra Challenge of Poland

Biegi ultra cieszą się w Polsce rosnąca popularnością, portal BiegiGorskie.pl zainicjował i zorganizował ligę biegów górskich, w ramach tej ligi dodatkowo wprowadzono klasyfikację dedykowaną dla zawodników startujących w biegach ultra (powyżej 45km).

Każdy z zawodników startujących w biegach ultra zaliczanych do ligi (czyli posiadających jedną z 4 kategorii ligowych: M, S, I lub II) i rozgranych do dnia 11.11.2020r. włącznie zdobywał punkty równe oficjalnej długości trasy zawodów wyrażonej w kilometrach. Warunkiem uzyskania punktów jest pokonanie trasy zawodów w limicie wyznaczonym przez organizatora.

Każdy zawodnik który zdobędzie:

- 1000 pkt i więcej otrzymał dedykowaną, złotą klamrę Ultra Challenge of Poland

- 750-999 pkt otrzymał dedykowaną, srebrną klamrę Ultra Challenge of Poland

- 500-749 pkt otrzymał dedykowaną, brązową klamrę Ultra Challenge of Poland