Feminizm według Krystyny Januszewskiej

TPR w Rogoźnie zaprasza na spotkanie z Krystyną Januszewską na temat feminizmu.
Spotkanie z Krystyną Januszewską odbędzie się w siedzibie CIS w Rogoźnie, ul. Kościuszki 41 o godz. 17:00. Kiedy i gdzie narodził się feminizm, jakie przyjmował formy i co z tego wynikło.
Krystyna Januszewska - pisarka, publicystka, także malarka. W 1978 r. ukończyła biologię na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jeszcze w czasie studiów wyszła za mąż i urodziła córkę i syna. Razem z rodziną osiedliła się w Chodzieży. Pracowała w Sanatorium Przeciwgruźliczym. Po kolejnej przeprowadzce – do Rogoźna w okolicach Poznania – piastowała m.in. stanowisko kierownika laboratorium analitycznego. W 1985 r. na świat przyszedł jej drugi syn. Następnie prowadziła firmę sprowadzającą narzędzia ze Szwecji, a w 1992 r. otworzyła własne laboratorium analityczne.
Zamiłowanie do zajęć ściśle związanych z kulturą odziedziczyła po rodzicach. Najpierw zaczęła malować. W 1983 r. złożyła swoje prace przed komisją, która przyznała jej legitymację nieprofesjonalnego artysty. Zajmuje się też rękodziełem – sprzedaje ręcznie malowane przez siebie obrusy. W 1996 r. w miejscowej prasie ukazywały się jej felietony o sztuce. W 1998 r. otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie pisma „Twój Styl" za opowiadanie, które wydano w zbiorze „Historie prawdziwe". Cztery lata później opublikowała powieść „Przytulać kamienie". Jej kolejne książki to m.in. „Niebo ma kolor zielony", "Dolina Motyli", „Trzy światy" – nominowana w 2008 r. do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito" a także "Ostatnia kwadra Księżyca". *) źródło https://sztukater.pl/wywiady/72-krystyna-januszewska.html