Przejdź do głównej treści

Weź udział w konferencji!

| MP | Zapowiedzi kultura

W piątek 18 maja o godzinie 10:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i gminy w Obornikach, przy ulicy Kopernika 10 odbędzie się spotkanie pt. Rozwój turystyki wodnej w gminie Oborniki.

Program konferencji przewiduje wystąpienia dotyczące działań prowadzonych na rzecz rozwoju turystyki wodnej na szczeblu wojewódzkim, a także przykłady zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji z zakresu infrastruktury wodniackiej (m.in. w Czarnkowie czy Drawsku).

Z roku na rok zainteresowanie sportami wodnymi w gminie Oborniki wyraźnie wzrasta, widać to między innymi po ilości organizowanych spływów kajakowych i imprez im towarzyszącym. Biesiada Rybna czy Wianki to dobre okazje by zainteresować ludzi taką formą rozrywki, która na dobre zagościła w korytach pobliskich rzek.

Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy miłośnicy wodniactwa i każdy, kto zainteresowany jest dalszym rozwojem turystyki wodnej.

źródło UM Oborniki

 

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Bobas w bibliotece".
Dzisiaj, 12.04.2026 r., w Obornikach zobaczymy spektakl o relacjach, które potrafią się skomplikować przez brak szczerości. „Za przeproszeniem, Artysta” to kameralna opowieść o emocjach, które zna każdy.
Przed galą mikroFONIA OPEN 2026 w Rogoźnie odbędzie się finał powiatowy konkursu. W dniach 10–11.04.2026 r. uczestnicy zaprezentują się na scenie według szczegółowego harmonogramu.
I Rogozińską Galę RogArt - wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które celebruje talent, pasję i twórczość mieszkańców Gminy Rogoźno, zaplanowano na dzisiejsze popołudnie, start o godzinie 17:00.
Kolejna odsłona „Wieczorów Objezierskich” przyniesie spotkanie z twórczością Ewy Demarczyk. W sali objezierskiego domu kultury wystąpi Natalia Sikora z projektem „Taki Pejzaż”. Artystka, znana z mocnego głosu i wyrazistych interpretacji, zaprezentuje znane utwory w nowych, kameralnych aranżacjach.
Przed nami kolejna odsłona cyklu Café Cooltura w Obornickim Ośrodku Kultury. To wydarzenie, które z każdym koncertem przyciąga stałą publiczność. Najbliższe spotkanie już 25.04.2026 r.
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Cafe Cooltura. 21 maca wystąpi Cafe Cooltura.