Skip to main content

No tak, trudno. Trudno się przyczepić

| KubaP | Wydarzenia

Open'er Gdynia 2011Muzyka to jedno. Co najmniej przyzwoita, częściej ciekawa, czasami znakomita (jak w przypadku Nutini'ego), a w jednym przypadku kosmiczna, o jakości i dla innych nieosiągalnej (Prince). W końcu dla muzyki przyjeżdża się na takie imprezy. Była okej. Ale okej było również sporo innych elementów imprezy.

Okej były na przykład:
- fantastycznie rozwiązana komunikacja autobusowa festiwal-centrum miasta,
- dobra informacja koncertowa (bo logistyczna szwankowała - patrz punkt "nieokej")
- rozsądnie rozplanowane lokalizacje poszczególnych obiektów,
- dużo miejsca pod namiotem tent-stage (właściwie to uratowało festiwal w deszczowy piątek, kiedy mało komu chciało się moknąć),
- dobrze wyposażone, pilnie strzeżone, pole namiotowe (natyski, tojtoje, miejsca do ładowania komórek, namiot-świetlica),
- sensownie ustawione stoiska z urozmaiconym jedzenio-piciem,
- specjalnie przygotowana droga na plażę (padało, więc plażowiczów nie było, ale czekały na nich tojtoje, kosze na śmieci, beachbar).

Było też kilka "nieokejów":
- nienajlepsze, a momentami zbliżające się do fatalnego (na koncercie Prince'a) nagłośnienie, głównie na scenie głównej i tent-stage,
- słabe przygotowanie ludzi z firmy ochroniarskiej, którzy nie potrafili nauczyć się odpowiedzi na kilka elementarnych pytań zadawanych nagminnie przez przybyłych (np. gdzie należy zamienić bilet internetowy na opaski identyfikacyjne),

I jeden "nieokej", a właściwie NIEOKEJ - ale autorstwa konkurencyjnego Carlsberga.
Oto wymyślił sobie ten Carlsberg, że wykorzysta skalę festiwalowego przedsięwzięcia rozkręconego dzięki sponsoringowi Heinekena i... ustawił własne miasteczko namiotowo-imprezowo-sklepikowe po drugiej stronie ulicy - tuż przy bramie wejściowej na teren festiwalu. Czyli, krótko mówiąc, klasyczne wejście na "krzywy ryj".
A mimo wszystko dziwię się. Bo to czysta głupota. Ryzykować w taki sposób wizerunek marki.


PS. Aha, a cały ten wywód dotyczy festiwalu Open'er, który odbył się w Gdyni-Kosakowie w dniach 30.06-03.07

red. www.paluszkiewicz.blogspot.com

Impreza w OOK odbywa się w ramach XXIV Światowego Przeglądu Folkloru “Integracje 2024”.
Koncert Michała Bajora odnotowujemy jako wydarzenie kulturalne w Obornikach, to był bardzo dobry recital.
Festiwal Literackie Objezierze w swojej trzeciej edycji pokazał, że z pozoru nudny dla współczesnego człowieka temat literatury potrafi przyciągnąć sporą publiczność.
Festiwal Literackie Objezierze rośnie na najważniejsze kulturalne wydarzenie w kalendarzu imprez naszego regionu!
Od 14 października w Obornikach można zobaczyć w wystawę „Muzeum na kółkach”. Jest to wystawa zorganizowana we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Do 27 kwietnia 2022 można zobaczyć w kościele pw. św. Krzyża w Obornikach wystawę ikon. Ikony pochodzą z kolekcji Muzeum Zamku Górków w Szamotułach. Wernisaż wystawy odbył się 20 kwietnia 2022.
Wszyscy tęsknimy za normalnością, za powrotem do czasów sprzed pandemii …