fbpx

Dożynki Gminy Oborniki - Niemieczkowo 2011

Dożynki Gminy Oborniki Niemieczkowo 2011Wszystkie osoby które zawitały 11.09.2011 do Niemieczkowa mogą śmiało przytoczyć cytat z Pana Tadeusza „I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem”.  Centralne dożynki Gminy Oborniki odbyły się przy wspaniałej pogodzie i niecodziennej oprawie przygotowanej przez mieszkańców Niemieczkowa. Dla gospodarzy uroczystość była również okazją świętowania 650 lecia Niemieczkowa.

Uroczystości rozpoczęły się od korowodu dożynkowego i Mszy Świętej. Po oficjalnych wystąpieniach wielu przybyłych gości rozpoczęła się część rozrywkowa. Część oficjalną zakończyło uroczyste przekazanie na ręce Sołtysa Niemieczkowa Mariana Krzysztofczyka flagi i tablicy pamiątkowej. Sołtys Niemieczkowa z ujmującą prostotą podziękował wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy i za włożony trud – szczere i autentyczne słowa wypowiedziane przez Pana Krzysztoczyka były najlepszym oficjalnym wystąpieniem!

W części rozrywkowej na scenie wystąpiły zespoły taneczne i wokalne z całej gminy. W trakcie dożynek odbył się Jarmark Dożynkowy, będący doskonałą okazją do promocji poszczególnych sołectw. Ogrom pracy włożony w udekorowanie stoisk, bogato zastawione stoły i szczególna świąteczna atmosfera panowała na wszystkich stoiskach sołectw. Przepiękne dekoracje stoisk, wieńce dożynkowe oraz wystrój obejścia przydomowego były przedmiotem konkursu zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Trzech Rzek”.