fbpx

Dni Obornik – muzyczny piątek.

muzyczne Oborniki

Jak w roku poprzednim wszystko działo się w parku Obornickiego Ośrodka Kultury a to dzięki nowo powstałej utwardzonej płycie zapewniającej warunki do organizacji takich imprez.

Od samego rana rosło miasteczko festynowe. Punkty gastronomiczne oraz stoiska cieszące się zainteresowaniem dzieci wypełniły park ośrodka. W tym roku program  wieczoru był wyjątkowo bogaty i urozmaicony. 23czerca o 16.30 muzyczna fiesta ruszyła.

Pierwszym punktem piątkowego programu były występy grup tanecznych prezentujących wiele gatunków tańca. Szereg formacji zróżnicowanych stopniem zaawansowania oraz wiekiem reprezentowało Szkołę Ruchu i Tańca „Kontrast” prowadzoną przez Iwonę Markiewicz oraz  „CatClan Dance & Fitness Studio prowadzone przez Ilonę Tadlę. Warty podkreślenia jest fakt iż tancerze z tych szkół mają już niemałe osiągnięcia.

Blaszane orkiestry to kolejny blok programowy muzycznego piątku. Rozpoczęła Obornicka Orkiestra Dęta z udziałem tamburmajorek, z których jedna, Karolina Steinke zaprezentowała się jako wokalistka. Jako drugi zaprezentował się 9osobowy  „Grizzly Band” założony i prowadzony przez obornickiego muzyka, trębacza Mariusza Kozłowskiego. Blok ten zakończył  gościnny występ „Big Bandu Billerbeck” pochodzącego z okolic partnerskiego Lüchow.

Grupy taneczne oraz orkiestry dęte prezentowały się w nieco leciwym obornickim amfiteatrze. Kolejna część czyli koncert zespołów grających muzykę pop odbyła się na dużej scenie postawionej na nowej płycie.

Rozpoczęła grupa „ANN” występująca w składzie Ana Spławska – śpiew, Paweł Siudej – gitara, Marcin Niklewicz – perkusja oraz Kamil Siudej – gitara basowa. Był to z pewnością energetyczny początek tej części. Grupa „ANN” występowała już w Obornikach, ostatni raz akustycznie na ostatniej Obornickiej Gali Szlachetnej Paczki

Przyszła kolej na gwiazdę wieczoru czyli zespół „VARIUS MANX” który powstał w 1989 roku w Łodzi z inicjatywy Roberta Jansona. W Obornikach zespół wystąpił w od wielu lat niezmiennym składzie czyli: wymieniony już Robert Janson, Paweł Marciniak, Michał Marciniak, Sławomir Romanowski oraz wokalistka występująca z  zespołem od 2015 roku - Kasia Stankiewicz. Starannie dobrany repertuar, nieprzeciętne walory głosowe wokalistki oraz profesjonalizm muzyków, poparte dobrym nagłośnieniem oraz efektami świetlnymi, sprawiło że ten występ na długo zapadnie w pamięci tym którzy na nim byli.

Około 23.00  przed obornicką publicznością wystąpiła formacja hip-hopowa „GRUBSON & LIVE BAND” oraz raper „GRAMOL”

Na zakończenie muzykę klubową prezentowali DJ KOZA oraz DEJESSY.