fbpx

Dzieciaki, Julka i wspaniała zabawa.

Organizatorem tegorocznego Dnia Dziecka było Biuro Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego które wraz z zaproszonymi  podmiotami zaoferowało szereg zajęć i atrakcji  dzięki którym w niedzielne popołudnie /04.06/ zapewniły dzieciom młodszym i starszym wspaniałą zabawę. Już po raz trzeci dziecięca fiesta odbyła się w Obornickich Łazienkach. Jest to wspaniałe miejsce na organizowanie takich imprez. 

 

Obornicki Ośrodek Kultury przedstawił bogaty, interesujący i pełen humoru program artystyczny. Wystąpili wokaliści, instrumentaliści oraz grupy teatralne. Ponadto odbyły się zajęcia kulinarne, plastyczne a nawet warsztaty z robotyki. Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „APLAGA” zorganizowało cieszące się dużym powodzeniem kajakowe  mini-rejsy po rzece Wełnie a Stajnia Leśnego Duszka zabrała maluchy w niecodzienną podróż na kucykach. Pracownia Ceramiczna  „MAMU” Ewy Lepczyk  zorganizowała warsztaty ceramiczne na których chętni poznali tajniki wyrobu naczyń z gliny. W  organizację Dnia Dziecka włączyły się również Nadleśnictwo Oborniki, redakcja „Tygodnia Obornickiego”, sklep „FANABERIA” oraz klub „Just a Fit”. Była również dmuchana zjeżdżalnia uwielbiana przez maluchy oraz szczudlarka z gracją przechadzająca się po terenie.  Ostatnim punktem programu był występ teatru dla dzieci „POMARAŃCZOWY CLINDER” z  Torunia.

Maskotką imprezy była Julka. Julka podczas imprezy była bardzo aktywna, zabawiała młodszych i starszych promowała lokalną turystykę z dużym wdziękiem pozowała do zdjęć. Julka jest bohaterką Rodzinnego Przewodnika Turystycznego po Gminie Oborniki. Ze źródeł dobrze poinformowanych wiemy że Julkę będzie można spotkać na kolejnych lokalnych imprezach.

Mimo że prognoza pogody nie nastrajała optymistycznie cały program ku uciesze wszystkich został zrealizowany.

 .... Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca...