fbpx

Wymysłowo na start!

Mieszkańcy Wymysłowa wzięli udział w IV Turnieju Integracyjno-Kulturalnym, pn. „Wymysłowa trzech województw na start”. W imprezie oprócz naszej gminy wzięły udział reprezentacje miejscowości o nazwie Wymysłowo z gmin Krobia, Mieścisko, Więcbork, Trzemeszno i Kuślin. Każdą z gmin reprezentowały pięcioosobowe drużyny.

Reprezentanci obornickiego Wymysłowa dzięki wypożyczonemu od gminy autokarowi i dwóm samochodom prywatnym na imprezę udali się silną ponad 40 osobową grupą.

W celu zaprezentowania swoich walorów turystycznych i regionalnych każda gmina ustawiła niewielki pawilon, w którym można było obejrzeć zdjęcia, foldery tematyczne, stroje regionalne oraz skosztować potraw.

W Regulaminie Turnieju przygotowanym w tym roku przez „Wymysłowo” gminy Kuślin znalazły się między innymi takie konkurencje jak: Rurociąg – przetaczanie piłeczek przez system rur na czas. Sanie – przeciąganie sań na odległość około 10 m, z określoną liczbą osób na pokładzie, w jak najkrótszym czasie. Wędka – łowienie butelek wędką na czas, liczą się butelki złowione i przewrócone. Drabina – slalom pomiędzy szczeblami na czas. Nosiwoda – przenoszenie miski z wodą na chuście, do zapełnienia naczynia na czas. Skok – skoki obunóż z miejsca kolejnych zawodników, oceniano sumę odległości wszystkich skoków. Balony – dmuchanie baloników do momentu pęknięcia, na czas. Supełki – rozwiązywanie supełków na czas.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła reprezentacja gminy Więcbork, II Oborniki, III Kuślin, IV Trzemeszno, V Mieścisko, VI Krobia. Reprezentacja Więcborka otrzymała dodatkowo puchar przechodni, który oficjalnie przekazano naszemu Wymysłowu, ponieważ kolejny V Turniej, w przyszłym roku jest planowany w naszej gminie. Odbędzie się on najprawdopodobniej w miesiącach letnich na boisku w Objezierzu.

źródło: UM Oborniki