fbpx

„Metalowo „ w OOK.

IMG 5618

Jak wcześniej informowaliśmy 12 grudnia b.r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się koncert muzyki Thras i Death Metal. Gatunki te wywodzą się z Heavy Metalu a ich początki datuje się na lata 80 poprzedniego wieku.

W obornickim koncercie zagrali:

1. Formacja „ MEPHARIS”. Grupa powstała w 2007 roku, pochodzi z dolnośląskiej wioski a obecnie działa w Poznaniu. Trzy lata po rozpoczęciu działalności wydała swoje pierwsze demo zatytułowane „Suicide Avenue”. Dzięki intensywnej pracy w roku 2014 formacja wydaje płytę z obszerniejszym materiałem muzycznym  pod tytułem „Sic Luceat  Lux”, a w roku 2015 rejestruje EPkę „Enclosed in Hermitage”. W skład zespołu wchodzą :

-Przemysław „Cygan” Cygańczuk – śpiew, gitara

-Marcel „Carrington” Pociecha – śpiew, gitara

-Michał „Czarny” Wojciechowski – gitara basowa

-Piotr „Ryba” Jaskulski - perkusja

 2.  Grupa „UNSAINT”. Zespół pochodzi z Warszawy a powstał w 2008 roku. Koncertował w wielu miastach w Polsce. Ma na swoim koncie  dwa wydawnictwa: demo zatytułowane „Worthless  Sacrifice” z 2012 roku oraz EPkę pod tytułem „Wath Them Bleed” wydaną w 2013roku. EPka zespołu spotkała się z przychylnością fanów i pozytywnymi recenzjami krytyków muzycznych. W kapeli grają: /podano nam tylko ksywy/

-„Zocha” – śpiew

-„Pakk” – śpiew, gitara

-„Dziko” – gitara

-„Owca” – gitara basowa

-„Przemo” - perkusja   

3.  „THE RISING STORM” to kapela chyba najbardziej znana obornickiej publiczności. Zespół związany jest z Obornickim Ośrodkiem Kultury, a działalność swoją rozpoczął w marcu 2014 roku. To właśnie oni są inicjatorami i organizatorami tego „metalowego” koncertu. W swoim dorobku mają zwycięstwo w plebiscycie  „Nasze Miasto Gra” organizowanym przez naszemiasto.pl Poznań. Zwycięstwo to dało im przepustkę do udziału w festiwalu „LUX FEST” który odbył się 3 i 4 października 2015 roku w poznańskiej Arenie. W 2015roku zespól nagrał  swoje  demo – „Born in Storm” a w przygotowaniu  EPka – In the name of what?” Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy:

-Marcina Kaźmierskiego – śpiew

-Marcina Gronowskiego - gitara

-Michała Partykę – gitara

-Kamila Sella – gitara basowa

-Jeremiasza Bauma – perkusja            

Mimo że zespół „Remorseless” z Poznania nie dotarł na obornicką imprezę, ostrego metalu mogliśmy słuchać przez prawie trzy godziny. Fani tego gatunku którzy dotarli na koncert z pewnością byli usatysfakcjonowani.