fbpx

Karnawałowo i operetkowo

opretkowo oborniki

Młodzi wspaniali artyści oczarowani operetką i musicalem. Artyści  tworzą grupę OPERUS ARTE: Dorota Makulec,Paweł Wytrążek,Piotr Żukowski oraz prowadzący Piotr Stanisław.  

Dorota Makulec- sopran i Paweł Wytrążek- tenor od kilku lat tworzą dobrany duet sceniczny prezentując  najpiękniejsze pieśni, arie i duety z repertuaru wokalnej klasyki. Oboje mieszkają w Olsztynie a studiują w Akademii Muzycznej w Łodzi.Ceniony pianista a jednocześnie aranżer koncertów Piotr Żukowski jest mieszkańcem Poznania. Łodzianin Piotr Stanisław zabawnym i interesującym słowem prowadzi koncerty grupy.

W dniu 26-go stycznia  w Obornickim Ośrodku Kultury gościliśmy artystów OPERUS ARTE. Oborniczanie mieli przyjemność posłuchać naszych gości już nie pierwszy raz. W programie pod tytułem ,, PrzeBOYE i jej czułe słówka...” usłyszeliśmy między innymi:

  • ,,Kiedy skrzypki grają...” aria Ilony z operetki Cygańska Miłość  F. Lehara
  • ,,Czaruj mnie kochanie” duet Maszy i Iwana z operetki Carewicz  F. Lehara
  • ,,Myszko to była cudowna noc, szampańska noc” duet  O Lii San i Ferriego z operetki Viktoria i jej Huzar P.Abrahama
  • ,,Kto wiedeńską ma krew” duet Hrabiny i Hrabiego Zedlau z operetki Wiedeńska krew J.Straussa.

Kunszt sceniczny przyprawiony dozą humoru, wspaniały kontakt z publicznością oraz po mistrzowsku dobrany repertuar sprawił iż i artyści i publiczność która jak zwykle dopisała bawili się wyśmienicie. Koncert zakończyły gromkie brawa na stojąco. Oczywiście nie obyło się bez bisów.

Nie byliście?... To żałujcie!...