fbpx

Piknikowe Owczegłowy

Piknikowe Owczegłowy, zdjęcia: B.C.

W zapowiadanych przez nas na ostatni weekend wydarzeniach znalazł się również III Piknik Rodzinny w Owczegłowach. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Baranek kierowane (zarówno jedno, jak i drugie) przez panią Krystynę Gromanowską. Prowadzącym imprezę był nasz redakcyjny kolega – Łukasz Zaranek.

Witając gości konferujący Piknik przywitał przedstawicielki Burmistrza – Sekretarz Gminy Iwonę Sip-Michalską, Skarbnik Marię Kachlicką, kierownik GOPS – Ewelinę Kowalską, Dyrektora RCK Piotra Szturmińskiego, któremu przy okazji w imieniu organizatorów podziękował za dobrą współpracę przy organizacji spotkania na świeżym powietrzu. Przy rozpoczęciu był także obecny radny Rady Miejskiej Paweł Wojciechowski. Wszyscy oni znaleźli się w komisji pierwszego zaplanowanego konkursu „Ciasta, ciasteczka…”, podczas którego wybierano najlepsze wypieki przygotowane przez mieszkanki i mieszkańca Sołectwa Owczegłowy. Zaraz po tym swój występ dała Orkiestra Dęta im. E. Korybalskiego działająca przy RCK pod batutą Romualda Wizy. Tuż po niej nagrodzono zwycięzców „słodkiego” konkursu, a na szczególne wyróżnienie, nagradzające kunszt cukierniczych umiejętności zasłużyli: Joanna Jabłońska (sernik) i Anna Matoga (sernik z brzoskwiniami), które otrzymały czajnik elektryczny ufundowany przez Pawła Wojciechowskiego, Dominika Sierakowska (wuzetka) nagrodzona frytkownicą zasponsorowaną przez Stowarzyszenia Baranek oraz Katarzyna Stachowiak (jabłecznik), której w udziale przypadło ufundowane przez Sołectwo żelazko.

Jak to zwykle w imprezach organizowanych przez panią Krystynę nie mogło zabraknąć konkurencji dla najmłodszych, jak i ich rodzin. Przeciąganie liny, sztafeta rodzinna, konkursy z hula-hop, konkurs na najpiękniejszą bańkę mydlaną, skoki na gumowej piłce czy karmienie (kisielem) bestii doskonale rozbawiło i zintegrowało społeczność. Dla miłośników sportów drużynowych atrakcją były mecze siatkówki oraz piłki nożnej, gdzie dzieci i młodzież z Owczegłów uległa rówieśnikom z Garbatki 1:3. Sędzią tego spotkania był sołtys Garbatki Krzysztof Nikodem. W trakcie meczu doszło do niespodzianki dla pani sołtys, która z rąk kapitana drużyny Owczegłów otrzymała pamiątkowe zdjęcie oraz słowa podziękowania za wszystko, co robi dla sportowej społeczności wsi.

Występ Orkiestry nie był jedyną artystyczną nutą tego popołudnia, albowiem w czasie trwania Pikniku wystąpiła także Grupa Teatralna TO MY, która zaprezentowała się w repertuarze święcącego swoje sukcesy w latach siedemdziesiątych, zespołu BONEY M.

Nagrodzono także uczestników konkursu plastyczno-literackiego „Wokół mnie…”. Do 10 maja dzieci z terenu gminy Rogoźno mogły nadsyłać swoje prace. Wśród nich komisja w składzie: Krystyna Gromanowska, Justyna Grewling, Dorota Ziółkowska, Karolina Władysiak i Łukasz Zaranek przyznała pamiątkowe dyplomy oraz pluszowe upominki, które wywołały szeroki uśmiech na twarzach dzieci. Były wśród nich dzieci zarówno z Owczegłów, Garbatki, Rogoźna oraz Karolewa. W konkursie plastycznym bezkonkurencyjne okazały się: Zuza Neumann, Jakub Piotr, Karolina Sitarz i  Patrycja Węgilska, natomiast wśród "literatów" bezkonkurencyjny okazał się Jakub Sudoł.

Dla każdego, które tego sobotniego popołudnia odwiedził Owczegłowy nie zabrakło kawy, grochówki, pieczonych w ognisku kiełbasek, słodkości, a przede wszystkim wspaniałej, niemalże domowej atmosfery, która towarzyszyła od początku, aż do końca rodzinnego pikniku.

zdjęcia dzięki uprzejmości Błażeja Cisowskiego