fbpx

Poezja miejska w Rogoźnie

fot. UM RogoźnoW piątek 4 maja w antykwariacie „Akapit” przy ul. Fabrycznej 5 w Rogoźnie odbył się koncert „Obserwacyjna poezja miejska, historie rogozińskie i białostockie”.

Gościem antykwariatu był pochodzący z Rogoźna, obecnie mieszkający w Białymstoku Michał Czarnecki który wraz ze swoim kolegą Kamilem Łukowskim stworzył wyjątkowy projekt muzyczny o nazwie Lifemotiv. Od ponad roku zespół czerpie inspiracje na piosenki z ludzkich historii. Swoją twórczość nazywają obserwacyjną poezją miejską.

W repertuarze oprócz kompozycji Michała Czarneckiego pojawiły się również utwory oparte na wierszach Stanisława Grochowiaka czy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.

Różnorodność tematów jakie poruszają teksty piosenek Lifemotiv jest wprost proporcjonalna do bogactwa wydarzeń jakie codziennie toczą się na ulicach miast. Wystarczy na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć, temu co się tam dzieje.

Na koncercie można więc było posłuchać piosenek o handlu papierosami z Białorusi, o interesach kobiety ze zniczami, o przygodach w polskich pociągach, czy też męsko-damskich pokusach w autobusach komunikacji miejskiej.

red.eoborniki