Modesta Pastiche - Obornickie zadęcie w wielkopolskim projekcie

2 tygodnie temu miała miejsce premiera publikacji teledysku zespołu Modesta Pastiche, nakręconego w klimatycznej stodole gdzieś w głębi nowotomyskich lasów.

W tym  wielkopolskim projekcie muzycznym uczestniczy oborniczanin – puzonista Tomasz Kaczor. Pozostali członkowie zespołu to  mieszkańcy Grodziska Wlkp., Nowego Tomyśla, Przyłęku i Kuźnicy Zbąskiej. Próby zespołu parokrotnie odbywały się na obornickim Osiedlu Leśnym, często w godzinach rannych - ku uciesze sąsiadów pana Tomka i zapewne jego maleńkiej córeczki, która dziwnym sposobem słodko zasypiała przy dźwiękach puzonu taty i pozostałych odgłosów wesołego składu.
Pan Tomasz na co dzień jest puzonistą Orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu i jako instruktor trzyma pieczę nad wprawiającymi się w sztukę muzykowania adeptami Obornickiej Orkiestry Dętej.

Nazwa Modesta Pastiche charakteryzuje klimat muzyczny.  Modesta to po prostu imię (odp. męski Modest – łac. skromny) i jednocześnie stworzony na potrzeby zespołu zwrot od angielskiego słowa „modesty” – prosty, skromny. Drugi człon nazwy to „pastiche” – pastisz .

Krótko mówiąc „prosty pastisz”. Formuła pastiszu pozwala na nieograniczone wykorzystywanie różnych stylizacji i manier. Repertuar ma charakter niekiedy kabaretowy, noszący znamiona folk-pastiszu.

Dowolność poruszania się po stylach jest o tyle ułatwiona iż zespół  skupia muzyków z różnych kręgów muzycznych: opera, big band, filharmonia, orkiestra, rock & blues, folk, jazz, muzyka klubowa ( r&b, house, chillout ). Projekt zaskakuje nietypowymi aranżacjami – w repertuarze którego znajdują się nie tylko covery.

Skład: Edyta Kaczmarek-Rogacz - vocal, Karol Rogacz – akordeon i aranżacja, Sławomir Framski - trąbka, Tomasz  Żaczek - klarnet, Tomasz Kaczor - puzon basowy, Mirosław Kubale - gitara, Arkadiusz Łapiński - gitara bass, Wojciech Lotka  - dj beat.

O swoim projekcie mówią: …zgubne jest doszukiwanie się dosłowności. Wskazany za to dystans - taki jaki mamy do siebie i do tego co robimy. Takie podejście nie przeszkadza w kunszcie i staranności wykonu, daje nam za to ogromną radość wspólnego muzykowania, a chwile wytchnienia od powagi dnia codziennego pozwalają osiągnąć zamierzone efekty.

 


Komentarze  

+2 #2 YOP 2013-06-27 23:23
Laska ma niezły power:)
Cytować
+2 #1 KaJa 2013-06-27 22:14
Piękne!!!
I wykonanie i stosowny w temacie teledysk... Z wielkim szacunkiem dla muzyków i z przyjemnoscią wysłuchałam.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież