„Jesteśmy Stąd” – siódma edycja za nami (foto)

jestesmy stad t. rojna siodma edycja za namiObornicki Ośrodek Kultury zorganizował po raz siódmy koncert z cyklu "Jesteśmy stąd". W tym roku motywem przewodnim był taniec.

„Jesteśmy Stąd” to motto dorocznych koncertów ,których organizatorem jest Obornicki Ośrodek Kultury. Pomysłodawcą jest znany obornicki muzyk i kabareciarz Marcin Samolczyk.   Motywem przewodnim tegorocznego koncertu z cyklu „Jesteśmy Stąd”, który odbył się 28 kwietnia, był taniec. W ponad dwugodzinnym show, które prowadzili Iwona Markiewicz i Marcin Samolczyk zaprezentowało się szereg grup tanecznych, pary taneczne oraz soliści. Byli to początkujący adepci sztuki tanecznej, a także zdobywcy tytułów w liczących się konkursach tanecznych. Wszystkie prezentowane gatunki tańca począwszy od ludowego przez klasyczny, rozrywkowy a kończąc na nowoczesnym  opatrzone były fachowym komentarzem prowadzących. W układach tanecznych wystąpili:

-  Zespół Tańca Ludowego działający przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu

-  Formacje „MF FURIA”, „FRESH” i „FUN” reprezentujące Szkołę Ruchu i Tańca „KONTRAST” z Poznania

-  Daria Sejdlewicz i Miłosz Winkler – para mistrzowska klasy A Szkoły Tańca „JAWOR z Poznania

-  Justyna Łodyga i Jakub Wilczyński - instruktorzy tańca boogie woogie z Poznania

-  Duet „Katt i Matt” czyli Katarzyna i Mateusz Markiewicz – mistrzowie Polski i vice mistrzowie Europy w tańcu hiphopowym

-  Barbara Barteczka – uczennica Ogólnopolskiej Szkoły Baletowej z Poznaniu

-  Marcelina Bilińska – reprezentantka Szkoły Ruchu i Tańca „KONTRAST” z Poznania

- Jana Jungmann – reprezentantka Klubu Sportowego „ENERGETYK”

Gościnnie w widowisku wystąpili: pianista Maciej Markiewicz oraz nie mający równych w swojej sztuce scenicznej – Ireneusz Krosny.

Od sześciu lat kulminacyjnym punktem koncertu jest przyznanie wyróżnienia „Artysta Stąd”. Po Jerzym Pilarskim, Lechu Czabanie, Marcinie Samolczyku, Witku Żuromskim i Robercie Baumie wyróżnienie otrzymała tancerka, założycielka i dyrektorka Szkoły Ruchu i Tańca „KONTRAST” Iwona Markiewicz /o czym już wcześniej pisaliśmy/. Ideą tego wyróżnienia jest uhonorowanie ludzi, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla obornickiej kultury.

          Ideo trwaj! Niech każdy kolejny koncert z tego cyklu uświadamia nam że zdolni i utalentowani są również „stąd”.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież