Przedszkolaki na start! (foto)

przedszkolaki na start

W minioną niedzielę 18 marca w Obornickim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprez adresowanych do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane  z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy,  rejonowy oraz finał wojewódzki. Organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.  

W niedzielnych eliminacjach do rywalizacji przystąpiło 17 wykonawców z pośród których jury zakwalifikowało pięciu do udziału w kolejnym rejonowym etapie wspomnianego festiwalu. Etap rejonowy odbędzie się 27 maja br. też w Obornickim Ośrodku Kultury, a przepustkę do niego otrzymali: Małgorzata Kaczmarek, Julia Westphal, Zuzanna Wilk, Gabriela Nowak oraz Antonina Kęsy występująca z Marcelem Michalskim i Nikolą Dołgoruki. Występujących przedszkolaków oceniali: Wieloletni pedagog i nauczyciel muzyki – Marian Żurowski, muzyk i kabareciarz – Marcin Samolczyk oraz organizatorka eliminacji – Elżbieta Brodzińska.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież