W Ryczywole zainaugurowali obchody stulecia Niepodległości

w ryczywole zainaugurowali obchody stulecia niepodleglosci fot ug ryczywol

W piątek w Ryczywole zainaugurowano cykl imprez kulturalnych poświęconych 100-leciu Niepodległości Polski.

Kobiecy Klub Książki, działający przy Bibliotece Publicznej w Ryczywole, 5. 01. 2018 r. zorganizował otwarte spotkanie dla miłośników literatury pięknej. W piątkowy wieczór w nastrojowo udekorowanym wnętrzu rozpoczęto planowany już od kilku miesięcy cykl różnego rodzaju imprez kulturalnych związanych z obchodami wyjątkowo ważnej dla Polaków rocznicy stulecia odzyskania niepodległości. Jak na kobiecy klub przystało, pierwsze spotkanie poświęcono twórczości kobiet, najwybitniejszych reprezentantek literatury polskiej. Znaczący tytuł - „Kobieta w Niepodległej. Literatura” – miał zachęcić widzów i słuchaczy do przypomnienia sobie nieprzemijających wartości tekstów, które na stałe weszły do kanonu literatury  narodowej. Szymborska, Osiecka, Dąbrowska, Iłłakowiczówna, Nałkowska, Kuncewiczowa, Fleszarowa-Muskat stały się bohaterkami tego spotkania.

Razem z paniami z Kobiecego Klubu Książki:  A. Janc, S. Zielińską, U. Kruger, J. Mizerą, T. Łatą, I. Kuklą, M. Kistowską i A. Suszek, podobnie jak podczas Narodowego Czytania, fragmenty  prozy odczytała p. R. Gembiak – Binkiewicz, Wójt Gminy Ryczywół.  Wsparcia technicznego udzielił paniom dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, p. L. Faron.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież