Koncert chopinowski w Obornikach.

IMG 9131

Muzyka chyba najbardziej rozpoznawalnego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina zagościła w Obornickim Ośrodku Kultury 14 lutego jako walentynkowa niespodzianka. A stało się to za sprawą 24 letniej japońskiej pianistki Miyako Arishimy. 

Miyako urodziła się w Japonii, tam też ukończyła szkołę muzyczną Toho Gakuen.  Od czterech lat jest studentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest laureatką konkursów fortepianowych w Japonii i innych krajach Azji. W październiku 2015 roku brała udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie gdzie zakwalifikowała się do II etapu.

Obornicki koncert pianistka rozpoczęła Balladą g-moll op.23   a w dalszej kolejności usłyszeliśmy:

- 4 Preludia z op.28

- Polonez es-moll op.26 nr 2

- Walc As-dur po.42

- 4 Mazurki op.33

Na zakończenie usłyszeliśmy Barkarolę Fis-dur op.60.

Koncert, który odbył się w Obornikach jest częścią projektu upowszechniania muzyki Fryderyka Chopina w małych miastach, a prowadzony był przez Józefa  Herolda.

Ten niecodzienny chopinowski wieczór na długo pozostanie w pamięci tych którzy skorzystali z niedzielnej propozycji Obornickiego Ośrodka Kultury. Przy kawie i ciasteczku po koncercie zasłyszeliśmy opinie wysoko oceniające ten koncert, wskazywano również na  potrzebę organizacji takich koncertów.

 
Walentynki z Chopinem, OOK,14.02.2016

WALENTYNKI Z CHOPINEMZobaczcie!

Posted by Ook Obornicki Ośrodek Kultury on 16 luty 2016

Komentarze  

+9 #3 Lonia 2016-02-21 21:35
Do Kuby!! W życiu jest wiele patologii, tak samo i w muzyce , lecz domy kultury itp. instytucje są od tego żeby promować kulturę z prawdziwego zdarzenia wartościową a nie zapychać dziurę byle czym. Pytam się ? Od kogo to powinniśmy oczekiwać tej że wartościowej kultury,od kowali, czy drwali itd????? Te ww,instytucje biorą za to pieniądze społeczne , a w zamian najczęściej serwują totalną lipę !!!!
Cytować
-10 #2 kuba 2016-02-21 18:53
Loniu każda z wymienionych przez ciebie nazw jest muzyka i należy się szacunek, bo każdy ma inne gusta, a dom kultury jest po to aby były w niej najróżniejsze gatunki muzyczne dla każdego. cechą ludzi inteligentnych jest to, ze do każdej muzyki maja szacunek.
Cytować
+11 #1 Lonia 2016-02-19 11:59
Jak się do tej muzyki przez duże M to prymitywne disco na polu ,hip-hop , czy też inne tego typu patologie?????? ??
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież