Skip to main content

Mikołajkowe czytanie w bibliotece

| Łukasz | Kultura

Mikołajkowa atmosfera towarzyszyła miłośnikom czytania w obornickiej bibliotece.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach regularnie przygotowuje niespodzianki dla najmłodszych. 9 grudnia, w sposób naturalny, przygotowano wydarzenie związane z Mikołajkami. W sobotni poranek dzieci wraz z rodzicami mogły tym sposobem poczuć zbliżające się święta.

Przedświąteczne spotkania z czytelnikami na stałe zagościły w kalendarzu naszej biblioteki.  Radosny czas oczekiwania był tematem sobotnich zajęć. Dzieci rozwiązywały zagadki. Stworzyły kolorową prace plastyczną a nawet zatańczyły z elfami. Był też czas na rozmowę o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach i oczywiście na książkę. W tym roku była to góralska legenda o pewnym niedźwiedziu.

Co będzie za rok? Zobaczymy. Tymczasem zapraszamy do naszej biblioteki, której hol mieni się kolorowymi światełkami. Czekają na Was piękne choinki (także ta sławna, zbudowana z książek). Mamy też wyjątkową "ściankę", dzięki której Wasze zdjęcia nabiorą świątecznego klimatu - relacjonuje sobotnie spotkanie biblioteka.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na stronie obornickiej czytelni:

Zofia Mąkosa odwiedzi obornicką bibliotekę

Już 7 marca, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbędzie się spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą, autorką bestsellerowej trylogii "Wendyjska Winnica" oraz dyptyku "Makowa spódnica".

W RCK trwa koncert walentynkowy

Sylwia Łabiak, Mateusz Łabiak i Przemysław Nagórny występują na scenie RCK w koncercie walentynkowym.

Agata Michalik zaśpiewała w Ryczywole babciom i dziadkom

Z okazji święta babć i dziadków w Gminnym Ośrodku Kultury zaśpiewała Agata Michalik.

W obornickiej bibliotece planszówki cieszą się powodzeniem

Organizowane w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki soboty z planszówkami cieszą się niesłabnącą popularnością.

105 lat temu wyzwolony został Ryczywół

Powstańcy wielkopolscy wyzwolili Ryczywół 6 stycznia 1919 roku.

Obornicka biblioteka czynna do piątku

W najbliższą sobotę Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki będzie nieczynna.

Spotkanie opłatkowe Kapeli Tu My z Doliny Wełny (foto)

Kapela "Tu My z Doliny Wełny" zorganizowała spotkanie opłatkowe. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Gościejewie.