fbpx

W sobotę kolejne atrakcje na Festiwalu Literackie Objezierze

W sobotę odbędzie się druga odsłona Festiwalu Literackie Objezierze.

W piątkowy poranek Dom Kultury w Objezierzu zapełnił się dziećmi i młodzieżą. To właśnie od propozycji dla nich rozpoczął się II Festiwal Literackie Objezierze. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję spotkać się z Łukaszem Wierzbickim. Napisał książki takie, jak "Afryka Kazika" i "Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści".

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbyło się popołudniem. Wówczas honory gospodarza pełnił Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk. Wprowadzenie w piątkowe spotkanie z literaturą dla dorosłych dokonali Mateusz Klepka (Dyrektor Bilioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach) wraz z Krzysztofem Sroką (Kierownik Biura Promocji i Sportu). 

Późne popołudnie i wieczór były okazją do rozmów i spotkań z Szymonem Wróblem, Ałbeną Grabowską, Robertem Małeckim i Magdaleną Grzebałkowską. Pierwszy dzień zwieńczył plenerowy koncert.

W sobotę czekają na uczestników Festiwalu czekają kolejne atrakcje. Dla najmłodszych zapewne największą będzie pojawienie się Kici Koci. Będą wystawy, kolejne okazje do spotkania z ulubionymi autorami książek, ale także m.in. możliwość pozwiedzania Objezierza.

Organizatorzy zapraszają miłosników literatury w sobotę od godz. 12:00.