fbpx

Krwawe reality show, czyli "Sezon drugi" Maxa Czornyja

Max Czornyj napisał kolejną powieść. Tym razem para uczestników show musi udawać małżeństwo, aby zaskarbić sobie przychylność publiczności, która wręczy im za to punkty pozwalające na walkę o milion w finale. Znajdują się na odludziu i są obserwowani przez widzów na każdym kroku. Czy "Sezon drugi" również skończy się tragedią?

Reality show?

Kim są bohaterowie przedziwnego show telewizyjnego, w którym zginęła poprzednia jego uczestniczka, Sara? Tym razem jest to Ewa i Michał, dwójka ludzi pozbawionych środków do życia, którzy nie mają do czego wracać, dlatego gotowi są zagrać o wszystko, bez względu na konsekwencje. Chcieliby zacząć nowe życie, inne życie, życie pozbawione strachu przed jutrem. Dlatego znaleźli się w programie. 

Problem polega jednak na tym, że uczestnicy programu mają dostarczać rozrywki, ale żaden z widzów nie przejmuje się ich losem. Ta straszna perspektywa nie przeszkadza jednak bohaterom w decyzji o wzięciu udziału w reality show.

Max Czornyj, posługując się schematem bardzo popularnych niegdyś (ale i obecnie) programów telewizyjnych pokroju Big Brothera, tworzy niesamowitą scenografię, w której rozmieszcza bohaterów i każe im żyć pod nieustanną superwizją głodnych wrażeń widzów. Dwie pary w jednym domu, które walczą ze sobą na różne, często bardzo brutalne sposoby, aby zdobyć upragnione pieniądze. W każdej ścianie domu umieszczone zostały mikrofony, z których dobiega głos tak zwanego Mistrza Gry, wpływającego na działania bohaterów.

Rasowy thriller

Nie można zbyt wiele zdradzić z fabuły tej niezwykle wciągającej powieści, żeby nie odebrać czytelnikom i czytelnikom radości z samodzielnego śledzenia poczynań bohaterów. Trzeba jednak ostrzec każdego śmiała, który zechce kupić tę książkę i zacząć ją czytać: to thriller nie tylko z nazwy! Sceny opisane przez Czornyja są niezwykle obrazowe i oddziałują na wyobraźnię w bardzo silny sposób, budząc intensywne pokłady emocji, które potrafią zostawić ślad w umyśle czytelnika i czytelniczki i to na długi czas.

Bohaterowie nurzają się w podłościach i obrzydliwościach, a wszystko to oglądają wygłodniałe i lubieżne oczy widzów, którzy kierują się jedynie własną przyjemnością z oglądania nieraz makabrycznych scen. Jakie to sceny? Tego dowiecie się sami.

Jeśli jesteś wiec miłośnikiem mocnych wrażeń, to przygotuj się na "Sezon drugi" Maxa Czornyja, bo bez odpowiedniego przygotowania ta książka może połknąć Ciebie - nie na odwrót!