O języku w OOK

O języku w OOK. fot. źródło UM ObornikiCzy żona i mama językoznawca jest uciążliwym współlokatorem? To jedno z pytań jakie zadano dr Katarzynie Kłosińskiej, będącej gościem kolejnego spotkania z cyklu „Przy muzyce o…”, organizowanego przez Obornicki Ośrodek Kultury.

Z sekretarz  Rady Języka Polskiego, na co dzień prowadzącą w radiowej Trójce audycję „Co w mowie piszczy?” rozmawiano, rzecz jasna, o polszczyźnie.

Organizatorzy przygotowali  dla gościa serię pytań (zadawanych w porządku alfabetycznym) oraz kilka niespodziewanych zadań, wśród których znalazło się między innymi tłumaczenie tekstu, napisanego we współczesnej „polszczyźnie młodzieżowej”.

O niebanalną oprawę muzyczną spotkania zadbali Agnieszka Różańska, aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz pianista Jacek Skowroński. Przygotowali oni ciekawy recital z utworów, jak zapewniali, dobranych specjalnie na te okazję.

Interesującą interpretację wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaprezentował tego dnia pomysłodawca cyklu „Przy muzyce o…”, Marcin Samolczyk.

Podczas wieczoru wręczono również nagrody zwycięzcom, konkursu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” – OOK w to wchodzi!, nad którym patronat objął Piotr Woszczyk. Finaliści odebrali nagrody z rąk  Zastępcy Burmistrza, dyrektora OOK, Adama Krasickiego oraz dr Katarzyny Kłosińskiej, będącej jedną ze współorganizatorek ogólnopolskiej kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

źródło UM Oborniki

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież