Święto Pyry w Zawadach (foto)

W Zawadach odbyło się tradycyjne w tej miejscowości Święto Pyry.

W sobotę 21 września w Zawadach odbyło się coroczne Święto Pyry. To właśnie potrawy z ziemniaków odgrywały tego dnia szczególną rolę, a ich zapach rozchodził się przyjemnym aromatem po całej świetlicy wiejskiej. Licznie przybyli mieszkańcy wsi, gminy Ryczywół, jak i goście z gmin ościennych, mogli zasmakować pieczonych ziemniaków z gzikiem, szarych klusek z kapustą, placków ziemniaczanych i oczywiście frytek. Wszystko przyrządzono w sposób niezwykle smaczny, toteż kolejka do bufetu była pokaźna. Nie zabrakło pysznej kawy i swojskich wypieków.

Nad całością organizacyjną czuwał sołtys wsi pan Marian Michałowski wraz z małżonką oraz członkowie rady sołeckiej. Współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, dzięki któremu widownia wysłuchała koncertu piosenek polskich w wykonaniu nieformalnej grupy wokalnej oraz koncertu Zespołu Śpiewaczego Ryczywolanie. Wykonawcy zaproszeni zostali na scenę przez dyrektor GOK-u panią Annę Nowicką.

W Zawadach nie zabrakło gości. Święto Pyry odwiedził i słowa uznania wyraził przewodniczący Rady Gminy Ryczywół pan Łukasz Krzyśko. Był też radny Gminy Ryczywół pan Leszek Malmur.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież