Przejdź do głównej treści

Odznaki honorowe dla wielkopolskich samorządowców

| MP | Wielkopolska
foto: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
foto: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Czternastu wielkopolskich samorządowców otrzymało dziś Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego podczas uroczystości w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Aktu dekoracji dokonała wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk. W uroczystości uczestniczyli również I wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc i II wicewojewoda Jarosław Maciejewski. 

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, ustanowiona w czerwcu 2015 r., jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów w jubileuszowym roku 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaka stanowi wyraz uznania pracy samorządowców na rzecz wspólnoty lokalnej, jej rozwoju oraz krzewienia idei i wzmacniania struktur samorządowych. Przyznawana jest jako zaszczytne honorowe wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka uhonorowanych zostało czternastu wielkopolskich samorządowców, którzy od wielu lat pracują na rzecz lokalnych społeczności. 

Wyróżnieni zostali:

  • Małgorzata Bejma – kierowniczka ds. organizacji i kadr w Referacie Organizacyjnym w Urzędzie Gminy Wągrowiec,
  • Marcin Buliński – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina,
  • Piotr Długosz – burmistrz Miasta i Gminy Lwówek,
  • Jan Stefan Graczyk – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wieleń,
  •  Beata Hanyżak – starosta szamotulska,
  • Piotr Korytkowski – prezydent Konina,
  • Stefan Kowal – wicestarosta pilski,
  • Piotr Lach – wójt Gminy Złotów,
  •  Konrad Malicki – burmistrz Gminy Czempiń,
  • Janusz Piasecki – sekretarz Miasta Luboń,
  • Anatol Piaskowski – wójt Gminy Sieroszewice,
  • Andrzej Przybyła – wójt Gminy Kościan,
  • Tomasz Szrama – burmistrz Gminy Oborniki,
  • Mariusz Wiśniewski – zastępca prezydenta Miasta Poznania.

źródło + foto: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Piętnaście lat temu była to odważna wizja samorządu województwa. Dziś Koleje Wielkopolskie są jednym z filarów regionalnego transportu publicznego, każdego dnia przewożąc tysiące pasażerów i wyznaczając standardy nowoczesnej komunikacji.
Radość, uśmiechy i kolejowe emocje – tak wyglądał wyjątkowy Dzień Dziecka zorganizowany 1 czerwca 2026 roku, przez Koleje Wielkopolskie, na Dworcu Letnim w Poznaniu. Wydarzenie przyciągnęło całe grupy z poznańskich i wielkopolskich szkół, które mogły wspólnie spędzić czas w atmosferze pełnej atrakc…
9 maja 2026 r. przez Oborniki i Rogoźno przejedzie specjalny pociąg „Strażak”, który zabierze pasażerów na Wielkopolskie Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Pile. Rezerwacja darmowych biletów ruszyła online.
W 2026 roku mija 70 lat od wydarzeń Poznańskiego Czerwca ’56 – patriotycznego zrywu poznaniaków, który miał przełomowe znaczenie dla historii Polski. Jak co roku, uczestnicy powstania mogą ubiegać się o pomoc finansową w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Z okazji 70. rocznicy rząd podw…
Gospodarcze fundamenty regionu i ich wpływ na zatrudnienie
12 lutego 2026 roku Dworzec Główny w Poznaniu stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. W samo południe rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, poświęcona ogłoszeniu historycznego kamienia milowego – przewiezienia przez spółkę K…
Wybór odpowiedniej lokalizacji dla magazynów do wynajęcia w Poznaniu ma kluczowe znaczenie dla efektywności logistycznej firm. Przykładowo, magazyny do wynajęcia w Poznaniu cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestycyjnym.