Skip to main content


Pastuchy elektryczne Chapron: Jaki model wybrać

| nadesłane przez Fermo | Rolnictwo

Wieś zmienia się nie do poznania, mamy coraz więcej nowoczesnych maszyn i pięknych budynków. Rozwój widać też w dziedzinie ogrodzeń elektrycznych. W tym wszystkim w naszym rolniczym świecie nowoczesnych technologii rolniczych i hodowlanych, francuska firma Chapron wyróżnia się jako synonim innowacji i niezawodności.

Od dziesięcioleci, Chapron dostarcza produkty, które nie tylko ułatwiają życie rolników i hodowców, ale również zapewniają bezpieczeństwo i dobrostan hodowanych zwierząt. Wśród bogatej oferty firmy, elektryzatory, znane również jako pastuchy elektryczne, zajmują szczególne miejsce, oferując szeroki wachlarz zastosowań.

Pastuchy elektryczne mają wiele zastosowań

Pastuchy elektryczne Chapron są niezwykle wszechstronne, znajdując zastosowanie zarówno w małych gospodarstwach, jak i na dużych farmach. Niezależnie od tego, czy chcemy ochronić swoje uprawy przed dziką zwierzyną, czy zapewnić bezpieczne ogrodzenie dla koni, bydła, owiec czy nawet drobiu, Chapron ma w swojej ofercie rozwiązania dostosowane do każdej potrzeby. Pastuchy elektryczne są niezawodne i bezobsługowe. Łatwość i szybkość montażu pozwala na niezwykle sprawne stawianie ogrodzenie – ekspresowe rozpoczęcie dozoru nad ogrodzonymi zwierzętami.

Pastuch elektryczny na dziki Sec 10 000

Model elektryzatora Sec 10 000 to prawdziwy strażnik naszych upraw. Przez wielu uznawany za najlepszy pastuch elektryczny na dziki. Zaprojektowany specjalnie, aby skutecznie odstraszać zwierzynę i chronić uprawy przed niechcianymi gośćmi, a myśliwych z kół łowieckich chronić przed koniecznością wypłacania odszkodowań za szkody łowieckie. Chapron Sec to pastuch kompletny, jest idealnym rozwiązaniem dla rolników borykających się z problemem wtargnięć zwierzyny na ich pola. Dzięki swojej mocy jest w stanie chronić nawet duże obszary, zapewniając spokój rolnikom i ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Pastuch elektryczny na dziki Sec 10 000 ma wszystko co powinien mieć elektryzator przeznaczony do tego celu: mocny impuls, prostą konstrukcję i jest niezawodny. 

Elektryzator Sec 1500E dla koni

Konie, te piękne i szlachetne zwierzęta, wymagają szczególnej troski, także jeśli chodzi o ogrodzenia. Elektryzator Sec 1500E został stworzony z myślą o właścicielach koni, którzy chcą zapewnić swoim podopiecznym bezpieczne i komfortowe środowisko. Jego delikatna, ale skuteczna moc zapobiega ryzyku kontuzji, jednocześnie skutecznie odstraszając zwierzęta od prób przekroczenia ogrodzenia. Konie z natury są bardzo wrażliwe na impulsy elektryczne dlatego  trzeba szczególnej uwagi by impuls był dyscyplinujący, a nie płoszył zwierzę, które mogło by wpaść w panikę i ponieść.  

Berger Magnum siła w metalowej skrzyni

Elektryzator Chapron Berger Magnum to synonim siły i trwałości. Umieszczony w solidnej metalowej skrzyni, jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, co czyni go idealnym wyborem dla gospodarstw wymagających urządzenia o wysokiej wytrzymałości. Ten model jest szczególnie polecany dla hodowców bydła, zapewniając niezawodność w każdych warunkach. Wysoka jakość wykonania i wytrzymałość sprawiły, że elektryzator ten został szybko zaadaptowany do ochrony upraw przed dziką zwierzyną. Metalowa obudowa i łatwość przytwierdzenia do ziemi dają pewność, że urządzenie nie zostanie skradziony. 

Sec 15 000 mocny pastuch do długich ogrodzeń

Dla tych, którzy potrzebują potężnej siły i wydajności na dużych obszarach, Sec 15 000 jest rozwiązaniem doskonałym. Ten model został zaprojektowany do zabezpieczania długich ogrodzeń, gdzie standardowe pastuchy mogłyby nie sprostać zadaniu. Jego moc jest wystarczająca, aby zapewnić ochronę na kilometrach ogrodzenia, co sprawia, że jest to ulubiony wybór dla dużych gospodarstw rolnych i hodowlanych. Zapas energii jaką niesie impuls generowany przez Sec-a ma dodatkową zaletę – pali roślinność i nie przerastają go tak łatwo chwasty ani trawa.

Firma Chapron, z jej zaawansowanymi technologicznie pastuchami elektrycznymi, stanowi gwarancję skuteczności i niezawodności. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań, ale jedno jest pewne - inwestycja w elektryzatory Chapron to krok w stronę zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju na Twojej farmie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Chapron na stronie https://chapron.pl i wybrania modelu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Od pisklęcia do nioski – najważniejsze jest odchów kurcząt

Okres zbliżającej się wiosny to czas, kiedy hodowcy drobiu rozpoczynają lęgi piskląt, wykorzystując domowy inkubator do jaj, lub dokonując zakupu piskląt na odchów. Wiąże się to z reguły z poświęceniem czasu i uwagi takim pisklętom, jednak efekty z pewnością będą satysfakcjonujące.

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów.

Hodowla królików - przewodnik dla początkujących hodowców

Hodowla królików jest fascynującym zajęciem, które może przynieść wiele radości i korzyści. Te urocze zwierzęta są nie tylko przyjaciółmi dla całej rodziny, ale mogą również stanowić ważne źródło zdrowego mięsa. Nic więc dziwnego że futerkowe biją rekordy popularności i coraz więcej gospodarzy in...

Protest rolników 20 marca 2024

Rolnicy dalej protestują, wskazując cały czas te same powody protestów, czyli „Zielony Ład” i import rolno-spożywczy z Ukrainy. W chwili pisania tego artykułu, na interaktywnej mapie protestów zaznaczono 564 miejsca blokad.

Mandat dla rolnika za pracę w nocy - możliwa zmiana prawa!

Jednym z największych absurdów współczesnej cywilizacji jest systemowe niszczenie profesji zajmującej się produkcją żywności, hodowców, drewna. Wygodnictwo i hipokryzja doprowadzają bardzo często do konfliktów. Wg. obecnego stanu prawa możliwe jest karanie rolników za wykonywanie swojej pracy w g...

20.02.2024 -- gdzie w naszym regionie mogą być prowadzone protesty rolników

Cały czas aktualizowana jest interaktywna mapa protestów rolników, prowadzona przez organizatorów, w obecnej chwili wprowadzono tam 198 miejsc. Trudna sytuacja może dotyczyć Poznania, gdzie w wyniku protestów zablokowane mają być główne węzły komunikacyjne. 

Rolnicy czekają na decyzję o dopłatach do zbóż

– Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z nimi do stołu, żeby te protesty nie rozlały się na całą Polskę, powodując m.in. utrudnienia w ruchu i codziennym funkcjonowaniu, bo cierpliwość Polaków też jest ograniczona – mówi Monika Piątkowska, prezeska Izby Zboż...