Skip to main content

Marszewskie Dni Pola już w niedzielę, 18 czerwca - program wydarzenia

Pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych, bezpośrednie i darmowe konsultacje z przedstawicielami instytucji rolniczych oraz prelekcje prowadzone przez przedstawicieli firm nasiennych - to czeka na osoby, które w niedzielę, 18 czerwca przyjadą na Marszewskie Dni Pola do Marszewa, koło Pleszewa. Wydarzenie organizowane jest przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, w godzinach 10.00 - 16.00. Wstęp wolny. Partnerem imprezy jest Wielkopolska Izba Rolnicza.

Marszewskie Dni Pola to wydarzenie, które jest nieodłącznym elementem kalendarza imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, od lat ciesząc się dużą renomą oraz zainteresowaniem. Jednak przede wszystkim Marszewskie Dni Pola są okazją do wielopłaszczyznowej wymiany wiedzy oraz informacji między zainteresowanymi osobami z branży rolniczej.

– Prezentacja bogatej kolekcji odmian roślin uprawnych, pokazy polowe, specjalistyczne doradztwo oraz promocja cyfrowych projektów i usług dla rolnictwa – te wszystkie aspekty są doskonale zauważalne podczas Marszewskich Dni Pola, które mają przyczyniać się do rozwoju rolnictwa oraz promowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Tegoroczne Marszewskie Dni Pola są imprezą towarzyszącą IV Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023, które na początku czerwca były organizowane w Sielinku przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod hasłem „Rolnictwo Innowacyjne”.

Program wydarzenia

10.00 – 10.15 – Powitanie uczestników i wystąpienie zaproszonych gości

10.00 – 15.30 – Pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych

10.30 – 12.30 – Część prelekcyjna – prezentacje firm

  • 30 – 10.45 – HR Smolice
  • 00 – 11.15 – HR Strzelce
  • 15 – 11.45 – Poznańska HR
  • 45 – 12.00 – CORTEVA dział nasienny Pioneer
  • 00 – 12.15 – Firma ROLNAS
  • 15 – 12.30 – Firma SIARKOPOL

12.30 – Posiłek

13.00 – Podsumowanie regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

16.00 – Zakończenie

Parking dla uczestników: pole demonstracyjne WODR – dojazd od strony drogi powiatowej Pleszew – Grab.

Plakat 002

Kochamy dzikie zwierzęta i cieszy nas id widok na polach. Jednak dziki, jelenie i inne dzikie zwierzęta stanowią poważne zagrożenie dla upraw rolniczych, zwłaszcza kukurydzy, która jest jednym z ich ulubionych pożywień.
W sobotnie popołudnie odbędą się Dożynki Gminy Oborniuki w Uścikówcu. Jak dotrzeć na nie?
W Polsce 13 województw zmaga się z suszą rolniczą, która już spowodowała poważne straty w uprawach.
Rolnicy i producenci rolni skarżą się na niedobór pracowników. Obok rosnących kosztów produkcji to czynnik, który jest największym zagrożeniem dla ich dalszej działalności i wstrzymuje dalsze inwestycje.
Sołectwo Uścikówiec będzie gospodarzem obornickich dożynek gminnych.
Pojawienie się kolejnego ogniska ASF w naszym regionie ponownie budzi dużo emocji. Cały czas za głównych „winowajców” uznaje się dziki. Za podstawową metodę walki z ASF urzędnicy uznali masowy odstrzał dzika. Myśliwi tłumaczą jak to faktycznie wygląda.
II Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski zaprasza na spotkanie informacyjne „Zagrożenie rozprzestrzenianiem się choroby ASF w gospodarstwach rolnych”. Odbędzie się ono w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.