Przejdź do głównej treści

[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna

Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka dotyczącego różnych aspektów Wspólnej Polityki Rolnej

Pobierz ebook o Wspólnej Polityce Rolnej

Niniejszy e-book powstał jako część projektu realizowanego przez Grupę Tipmedia oraz Truso Media w wyniku grantu IMCAP przyznanego przez Komisję Europejskiej na działania promujące Wspólną Politykę Rolną.

Projekt był realizowany w okresie od sierpnia 2021 do maja 2022 roku.

W tym czasie przygotowaliśmy 16 audycji telewizyjnych wyemitowanych w sieci telewizji lokalnych w całej Polsce, opublikowaliśmy 16 artykułów na ponad 100 lokalnych portalach internetowych oraz zorganizowaliśmy 8 ogólnodostępnych webinarów, których zapis został następnie udostępniony na kanale YouTube @Truso Media razem z filmami nagranymi na potrzeby programów telewizyjnych.

EBOOK możesz pobrać tutaj: https://www.tipmedia.pl/wiadomosci/70,ebook-wspolna-polityka-rolna

Realizacja projektu miała miejsce w okresie prowadzenia prac nad Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poszczególne artykuły i audycje tworzone były zatem w oparciu o kolejne wersje dokumentu, a w chwili przygotowania niniejszego e-booka wciąż trwały negocjacje dotyczące Planu z Komisją Europejską, których zakończenie planowane jest na druga połowę roku.

Dlaczego ebook o Wspólnej Polityce Rolnej?

Celem e-booka, będącego podsumowaniem prowadzonych działań jest zwiększenie świadomości znaczenia Wspólnej Polityki Rolnej wśród mieszkańców Polski, w szczególności wśród młodych ludzi, rolników i innych osób zainteresowanych zdrowiem, ekologią i lokalnymi produktami rolnymi.

Wspólna Polityka Rolna wpisując się w założenia Strategii Europejski Zielony Ład i powiązanych z nią strategii „Od pola do stołu” oraz Strategii bioróżnorodności ma zadanie pomóc w przejściu na zrównoważony rozwój i wzmocnić wysiłki europejskich rolników na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony środowiska.

WPR jest polityką adresowaną do wszystkich obywateli i ma zapewniać korzyści dla całego społeczeństwa, pomimo to część osób wciąż postrzega ją wyłącznie w kontekście obszarów wiejskich, kojarząc ją z dopłatami dla rolników, nie zdając sobie sprawy, że na co dzień korzystają z efektów tej polityki.

Liczymy, że niniejsza publikacja przyczyni się do zmiany takich postaw. Stąd zamieszczone w e-booku teksty i filmy pokazujące, że rozwiązania proponowane przez WPR dotyczą szerszego spektrum zagadnień m.in. jakości produktów, które wszyscy kupują i spożywają, czy też ochrony środowiska, w którym żyjemy.

Zapraszamy do pobrania!

 

Olej to płyn eksploatacyjny stosowany w każdej maszynie rolniczej – od ciągników po kombajny. Odpowiada nie tylko za smarowanie, ale również chłodzenie czy ochronę przed korozją. W branży, w której maszyny są narażone na pracę w trudnych warunkach – zmiennym obciążeniu, wysokich temperaturach, zapy…
Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury.
W związku z pojawiającymi się ogniskami pryszczycy odbędzie się spotkanie informacyjne. Wielopolski Izba Rolnicza zaprasza rolników do Starostwa Powiatowego w Obornikach.
Wiosna to czas intensywnych prac w gospodarstwie. Aby uniknąć przestojów podczas siewów i pierwszych zabiegów agrotechnicznych, warto odpowiednio wcześnie skontrolować stan maszyn. Regularna konserwacja i wymiana zużytych elementów pozwalają utrzymać sprzęt w pełnej sprawności, zwiększając wydajnoś…
W 2024 roku eksport polskich produktów i przetworów rolno-spożywczych wzrósł w porównaniu z rokiem poprzednim do rekordowej wartości w euro. Pozytywną dynamikę odnotował handel zarówno z krajami Unii, jak i spoza wspólnoty. Dalsze sukcesy polskich eksporterów będą zależały m.in. od zwiększania udzi…
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach sp. z o.o. poszukuje do współpracy rolników. 
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC.