Skip to main content

O portalu

eoborniki.pl podsumowanie 2013

eoborniki.pl podsumowanie 2013Oglądalność portalu www.eoborniki.pl w 2013 wzrosła o około 66% w stosunku do 2012 roku, analizując dostępne statystyki widzimy jednoznaczny wzrost popularności naszej strony.

Co mówią statystyki?

Statystyki google przedstawiają liczbę 68 278 unikalnych użytkowników w ciągu całego roku, co daje średnio na miesiąc 5689 osób. Można więc powiedzieć, że w skali miesiąca z różnym natężeniem odwiedziło nas około 5,6 tyś osób. Rekordowym okazał się 25 listopada, gdzie naszą stronę odwiedziło 1607 unikalnych użytkowników.

Troszeczkę inaczej ta statystyka wygląda analizując odczyty bezpośrednio z serwera, gdzie średnio dziennie odwiedza portal 1332 osób, co na rok dawałoby nam kolosalną liczbę 486 180 osób, jednak te wyniki zliczają wielokrotne wejścia osób, które odwiedziły stronę po upływie 30 minut i traktują jako nową osobę.A co z serwisami społecznymi?

Bardzo ciekawie przedstawiają się również statystyki naszego profilu na facebook.pl, tutaj wzrost wyniósł 278% w stosunku do 2012 roku. Zasięg publikowanych wpisów na facebooku to średnio 23 tysiące osób na miesiąc, gdzie maksymalny zasięg sięgał około 40 tyś osób na miesiąc.
Swoje małe powodzenia mamy również na Twietterze i G+.

Skąd to wszystko?

Portal eoborniki.pl funkcjonuje od 2002 roku. Od 2011 roku dokonane zostały istotne zmiany w funkcjonalności i podejściu do portalu z hobbystycznego do informacyjnego. 2011 i 2012 rok to dwa lata mozolnej pracy i budowanie pozycji wśród lokalnych mediów. 2013 to był kolejny rok ciężkiej pracy i walki o umocnienie naszej pozycji.

Czy odnieśliśmy sukces?

I tak i nie. Tak, ponieważ oglądalność rośnie, coraz większa liczba mieszkańców Powiatu Obornickiego na stałe wpisało sobie nasz adres do przeglądarek. Stałym problemem jest uzyskanie reklamowdawców. Portal odwiedza również spora liczba osób z innych miejscowości, to nie tylko Oborniki, Rogoźno i Ryczywół, ale Suchy Las, Wągrowiec, Szamotuły, Chodzież, Murowana Goślina, Czerwonak i oczywiście Poznań.

Co dalej?

Rok 2014 to rok wyborów samorządowych, być może wpłynie to na zwiększenie popularności naszego portalu. Naszym atutem jest obiektywizm. W tym roku na pewno uaktywnią się w przestrzeni publicznej nowe stronki, blogi nakierowane właśnie na wybory. Ich działalność nie powinna nam umniejszyć liczbę użytkowników, problemem jest jednak całkowity brak poszanowania do praw autorskich przez takie chwilowe blogi. 2014 zapowiada się więc jako bardzo pracowity rok, liczymy na zwiększenie liczby reklamodawców.

Jaki jest obecnie status portalu?

Portal Wirtualny Powiat eoborniki.pl , bo tak brzmi pełna nazwa w 2012 roku zgłoszony został do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu. Przy portalu w 2013 roku pracowało 5 osób, jednak trzon redakcji to dwie osoby.

  • Utworzono .