Skip to main content

O portalu

Eoborniki.pl liderem w Powiecie

Tworząc portal eoborniki.pl staramy się nadążać za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością. Nie tylko szukamy “gorących” tematów, ale interesują nas również informacje o zwykłym “szarym” życiu. Jedyną miarodajną oceną wypełniania tej misji jest oglądalność.

W celu pokazania, naszym obecnym i potencjalnym reklamodawcą, statystyk popularności naszego portalu przeprowadziliśmy prostą analizę wykorzystując portal badający ruch w sieci: http://www.statscrop.com . Analiza wszystkich głównych stron z naszego regionu wskazuje jednoznacznie na to, że nasz portal stał się najczęściej czytaną stroną www w Powiecie Obornickim.

Analiza wskazuje wg. stanu na 5.06.2013 następujące liczby:

strona www

Średnia liczba odwiedzin dzienne

Średnia liczba odwiedzonych dziennie stron

eoborniki.pl

1172

38676

Oto linki do przykładowych stron innych serwisów z naszego powiatu:

http://www.statscrop.com/www/oborniki.pl

http://www.statscrop.com/www/rogozno.pl

Nie podajemy linków do portali komercyjnych aby uniknąć ewentualnych zarzutów o manipulację, zapraszamy na stronę http://www.statscrop.com, gdzie wystarczy w polu edycji wpisać interesującą domenę aby potwierdzić, informację o tym, że nasz portal posiada obecnie największą oglądalność w Powiecie Obornickim. Porównanie do stron urzędów już wskazuje na dużą przewagę niezależnego portalu Wirtualny Powiat eOborniki.pl, bo tak brzmi pełna nazwa naszego portalu.

Jak należy patrzeć na tego typu oceny? Najważniejszą rzeczą jest informacja, że wyniki podawane są dla całej domeny, czyli np. w adresie “oborniki.pl” mamy np. takie strony jak ook.oborniki.pl czy ocs.oborniki.pl oraz strona urzędowa i inne, to wszystkie te strony składają się na wynik podany w tabeli. Podobnie mamy do czynienia z serwisem naszej konkurencji, który działa na ogólnej domenie razem z około 330 innymi serwisami lokalnymi. Uzyskany wynik należy więc podzielić przez 330 (taką liczbę subdomen podaje alexa.com).

Jak z prawdziwością tych ocen? Trudno nam oceniać to, jednak jedno jest pewne wszystkie strony traktowane są tą samą miarą!

Informacja o wysokiej oglądalności uzupełniamy również liczbą 1875  osób lubiących nasz profil na Facebooku. W rankingu stron polskich wg. portalu www.alexa.com zajmujemy w tej chwili 4349 miejsce, gdzie dla przykładu strona www.oborniki.pl zajmuje 16 146 miejsce.

Zachęcamy do reklamowania się na naszych strona!!!!

(dopisane 06.06.2013) W niedługim czasie po publikacji powyższej newsa otrzymaliśmy informację, że podane dane dotyczące innych serwisów są nieprawidłowe, itp...itd. Informujemy, że serwis http://www.statscrop.com nie jest naszą własnością. Bardzo byśmy chcieli posiadać taki międzynarodowy serwis, ale niestety nie jest on nasz. Dodatkowo informujemy, że nie mamy również wpływu na sposób prezentowanych danych. Wyprzedzająco informujemy również, że serwis alexa.com  również nie należy do nas. Każdy z internautów ma dostęp do tych danych i w każdej chwili może je sobie zestawić, porównać i wyciągnąć wnioski.

 

 

  • Utworzono .