Skip to main content

O portalu

O portalu

Portal e-oborniki.pl jest własnością firmy Marpe Marcin Pelcner. Powstał w 2002 roku jako miejsce gromadzenia informacji o Powiecie Obornickim. Całe przedsięwzięcie od samego początku było autorskim rozwiązaniem, niestety nie wytrzymało do końca konkurencji z rzeczywistością, aktualizacje oraz rozwój został w znacznym stopniu ograniczony. W swojej działalności nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta i Gminy Oborniki,  Starostwem Powiatowym w Obornikach, gazetami lokalnymi: Nowiny Obornickie (nie istnieje), Głos Wielkopolski – oddziałem w Obornikach (nie istnieje), Gazeta Powiatowa (epizod), Panorama (nie istnieje).

 

W grudniu 2010 roku postanowiono dokonać zmiany wyglądu oraz mechanizmu zarządzania treścią portalu. Portal został przebudowany z wykorzystaniem CMS-u Joomla. Rozwiązania zużyte w nowej wersji pozwalają na poszerzenie bazy redaktorów oraz znacznie ułatwiają administrację i aktualizację strony. Idea strony jest prosta –zbieranie i gromadzenie informacji z terenu Powiatu Obornickiego i nie tylko.

Wszytskim osobom, które przyczyniły się do rozwoju i utrzymywania portalu należą się gorące podziekowania. Oficjalna premiera nowego wyglądu portalu przypada na 31.12.2010.

Wygląd e-oborniki.pl do 31.12.2010

Marcin Pelcner

  • Utworzono .