Przejdź do głównej treści

Spotkanie wigilijne sołtysów

| UM Oborniki | Lokalne

15 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach, burmistrz Tomasz Szrama spotkał się z sołtysami z terenu gminy Oborniki, na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym.  Złożono świąteczne życzenia i podzielono się opłatkiem. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył gratulacje dla sołtysów obchodzących jubileusz pełnienia funkcji sołtysa dla: Krystyny Ruks (20 lat) oraz Wojciecha Partyki (10 lat).

Spotkanie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Rożnowie. Mimo świątecznego nastroju sołtysi poruszali problemy ważne dla swoich miejscowości. Prezes PGKiM Sławomir Haraj przedstawił informację dot. segregacji odpadów komunalnych – system workowy, natomiast sprawy energii elektrycznej poruszył Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej.

Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego. 
Firma Colas Polska przebuduje ulicę Obornicką w Kowanówku. Gmina Oborniki pozyskała na ten cel środki z projektu projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”.
Powiat obornicki realizuje dużą modernizację osnowy geodezyjnej. Prace obejmują cały teren i potrwają do listopada 2026 r., a ich efekty wpłyną na mapy i inwestycje.
25.04.2026 r. na parkingu Starostwa Powiatowego w Obornikach odbędzie się wydarzenie Biketag. W godzinach 10:00–14:00 mieszkańcy będą mogli oznakować rower i wziąć udział w akcjach związanych z bezpieczeństwem.
Jeszcze w tym tygodniu ma zostać zakończony remont odcinka ul. Czarnkowskiej w Obornikach.
Trwające ponad 25 lat kontakty i przyjaźń pomiędzy mieszkańcami Emmen/ Holandia i Obornik zostały ukoronowane najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Wojewodę Wielkopolskiego dla wybitnie zaangażowanego mieszkańca Emmen- Menno Vos, który od roku 1981 wspiera materialnie społeczeństwo polskie a Obor…
Na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odsłonięto ławeczkę Wojciechy Dutkiewicz. Uroczystość zgromadziła mieszkańców, którzy wspólnie uczcili pamięć nauczycielki, powstańczyni i twórczyni zalążków muzeum.