Przejdź do głównej treści

Bogusław Janus i Andrzej Ilski mają być lokomotywami PSL

| Łukasz | Lokalne

Polskie Stronnictwo Ludowe stawia na walkę o władzę w Powiecie Obornickim.

Komitet Wyborczy Wyborców PSL w regionie skupia się na walce o głosy wyborców do Rady Powiatu Obornickiego. W obwodzie nr 1,  a więc dotyczącego gminy Oborniki na czele listy ma się pojawić Andrzej Ilski. Nie jest to decyzja ostateczna, ale bardzo prawdopodobna.

W obwodzie obejmującym drugi okręg, a więc dotyczący gmin Rogoźno i Ryczywół, lokomotywą Stronnictwa ma być Bogusław Janus. Były Burmistrz podobnie 4 lata temu był jedynka na liście PSL.

Polskie Stronnictwo Ludowe poprze na pewno w wyborach na Burmistrza Rogoźna Krzysztofa Ostrowskiego, który to był z resztą zastępcą Janusa.

W Ryczywole natomiast poparcie w wyborach na Wójta Gminy od popularnych koniczynek ma otrzymać Henryk Szrama, który będzie startował ze swojego komitetu.

W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.
200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.