Przejdź do głównej treści

Burmistrz Roman Szuberski odda władzę na jeden dzień dzieciom

| eoborniki.pl, um rogoźno | Lokalne

burmistrz rogozna roman szuberski odda dzieciom wladze w miescie fot um rogozno

Rogozińskie Centrum Kultury ogłosiło konkurs pod nazwą "Dzieciaki przejmują miasto!".

Uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjaliści i ponadgimnazjaliści mogą na jeden dzień przejąć stery w Gminie Rogoźno. Można zostać zarówno Burmistrzem Rogoźna, jak i dyrektorem Rogozińskiego Centrum Kultury, czy prezesem OSP. Jest też okazja zasiąść w fotelu dyrektora szkoły!

Zainteresowane osoby muszą do 18 maja wysłać list motywacyjny. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Rogoźnie - tutaj kliknij.

um rogozno konkurs dzieciaki przejmuja miasto

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.