Przejdź do głównej treści

Wyróżnienia za wszechstronną postawę rogozińskich strażaków (film)

| Łukasz | Lokalne

rogozno dzien strazaka wyroznienia za wszechstronna postawe

W Rogoźnie 4 maja odbyło się święto strażaków.

Czwarty dzień maja to dzień św. Floriana, a więc także strażaków. Tego dnia w Rogozińskim Centrum Kultury odbyło się święto druhów. Wyróżniono m.in. tych, którzy w ostatnim roku wykazali się wszechstronnością i najczęstszym udziałem w akcjach ratowniczych. 

Z rąk Komendanta Miejsko-Gminnego ZOSP RP Sebastiana Rabscha oraz Prezesa Miejsko-Gminnego ZOSP RP Romana Jaśkowiaka wyróżnienia odebrali:

 

Tobiasz Felsmann – OSP Rogoźno

Bartosz Majewski – OSP Gościejewo

Sebastian Mikołajczak – OSP Parkowo

Jarosław Grabiński – OSP Pruśce

Dan Twardecki – OSP Budziszewko

Janusz Mizera – OSP Owieczki

Mateusz Fludra – OSP Słomowo

 

Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.
Po zakończeniu prac przy wymianie pieca w Świetlicy Wiejskiej w Nowołoskońcu mieszkańcy znów spotkają się w odnowionym budynku. Już 8 listopada o godz. 18:00 odbędzie się tam Dzień Seniora – z poczęstunkiem, biesiadą i pokazem ratowniczym OSP.
Pojazd Polaris RZR TRAIL S 1000 został wybrany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach ze względu na swoje właściwości terenowe, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania - pisze w piśmie w odpowiedzi na nasze pismo Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.
W Jaraczu intensywnie myślą o zbliżających się małymi krokami świętach Bożego Narodzenia.
Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?