Przejdź do głównej treści


Paulina i Rafał Cholewa z Uścikowa z tytułem Wielkopolskiego Rolnika Roku

| eoborniki.pl, powiat obornicki | Lokalne

paulina i rafal cholewa z uscikowa z tytulem wielkopolskiego rolnika rokuPaństwo Paulina i Rafał Cholewa z Uścikowa zostali laureatami przyznanego przez samorząd województwa prestiżowego tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku 2017”.

Statuetkę Siewcy i pamiątkowy dyplom wręczyli im podczas uroczystej gali w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich marszałek Marek Woźniak i wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Obornickiego otrzymali też list gratulacyjny z rąk Przewodniczącego Rady Gustawa Wańkowicza i Wicestarosty Andrzeja Okpisza.

 

Państwo Cholewa gospodarują w sumie na 40 hektarach, a profil gospodarstwa oparty jest na produkcji trzody chlewnej w cyklu otwartym oraz produkcji roślinnej. Do konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, przystąpiło 56 gospodarstw rolnych z 23 powiatów województwa wielkopolskiego. Gospodarstwa reprezentowały różne gałęzie rolnictwa:  produkcję roślinną i zwierzęcą (bydło mleczne i opasowe, trzoda chlewna), warzywnictwo, sadownictwo, drobiarstwo, hodowlę koni, ryb, norek, grzybów. Uczestników Konkursu oceniała Kapituła w skład, której wchodzą m.in. profesorowie, rolnicy, a także przedstawiciel konwentu starostów. Przyglądano się organizacji gospodarstw, osiąganym efektom ekonomicznym, perspektywą rozwoju, a także infrastrukturze, wyposażeniu i estetyce gospodarstw. Efektem kilkumiesięcznej pracy Kapituły jest wskazanie 20 najlepszych gospodarstw – nominowanych w konkursie, a spośród nich wyłonienie dziesiątki laureatów najlepszych w tegorocznej edycji. Laureaci konkursu, 1)sód których znaleźli się państwo Paulina i Rafał Cholewa, otrzymali tytuł Wielkopolski Rolnik Roku 2017 oraz statuetkę Siewcy i nagrodę pieniężną.

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.