Przejdź do głównej treści

Wróci pomost na Żwirkach!

| eoborniki.pl, um oborniki | Lokalne

oborniki kowanowska kapielisko zwirki

Gmina Oborniki ogłosiła przetarg na montaż pomostu na Kąpielisku Żwirki przy ul. Kowanowskiej.

 

Firmy mogą składać swoje propozycje do 9 maja. Pomost ma być pływający w kształcie litery "T". Przymocowany zostanie do brzegu trapem z podestem komunikacyjnym. Podstawowe parametry: a) pomost główny w kształcie litery T – 14 m x 3 m = 42,00 m2, 22 m x 3 m = 66,00 m2 b) trap – 3 mx 3 m = 9 m2, c) płyta cumująca – 3 m x 3 m = 9 m2.

Pomysł na taki pomost zgłosiła burmistrzowi Tomaszowi Szramie Młodzieżowa Rada Miejska. Informował nas o tym jej ówczesny przedwodniczący Mikołaj Mantyk. Pomost chciano już zamontować w roku 2017. Niestety Gmina nie miała wówczas jeszcze potwierdzenia otrzymania dofinansowania.

Środki ostatecznie pozyskano jesienią z Lokalnej Grupy Rybackiej "7 Ryb".

Niestety nie udało nam się przeprowadzić naborów wniosków wcześniej. Obornicki samorząd ma już jednak środki zagwarantowane. Gmina mogła więc ogłosić konkurs - wyjaśniał nam obornicki radny, a zarazem członek Zarządu 7 Ryb Paweł Dreger.

Sezon wakacyjny w Obornikach będzie więc bogatszy w atrakcje. Już dziś zachęcamy korzystania z obornickiego Kąpieliska.

 

 

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.