Przejdź do głównej treści

Uwaga na utrudnienia w okolicy "małego dworca" w Obornikach

| eoborniki.pl, um oborniki | Lokalne

uwaga na utrudnienia w okolicy malego dworca w obornikach

W związku z rozpoczynającymi się wkrótce pracami na węźle komunikacyjnym w Obornikach firma Colas informuje o utrudnieniach w poruszaniu się wokół dworca Oborniki Wlkp. Miasto.

Firma COLAS Polska Sp. z o.o. jako generalny wykonawca inwestycji „Budowy zintegrowanego węzła komunikacyjnego przesiadkowego OBORNIKI – MIASTO w obrębie ulic: Lipowa, Młyńska, Kopernika i Łukowska w Obornikach” informuje, iż w związku z planowanymi pracami w dniach 07.03 – 08.03. wjazd na teren parkingów przyległych do peronów PKP od ulicy Łukowskiej oraz dojazd do garaży tam zlokalizowanych będzie niemożliwy.

W środę, 7 marca prosimy o zaparkowanie samochodów w innych lokalizacjach oraz o wyjazd samochodami z garaży do godziny 7:00.

Ponowny wjazd na teren objęty pracami będzie możliwy w dniu 08.03. w godzinach popołudniowych.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

Na skrzyżowaniu ulic czarnkowski i Rudki w Obornikach powstanie lewoskręt. Inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zapewni zwiększenie bezpieczeństwa w tej części miasta.
Gmina Oborniki podpisała umowę na rozbudowę Żłobka Publicznego w Obornikach. Inwestycję za ponad 4,5 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane PEBEROL. Nowa część obiektu zapewni 65 dodatkowych miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców.
Szpital w Obornikach poinformował o wizycie autoryzacyjnej. Inspekcja zakończyła się pozytywnym wynikiem.
W sobotę w świetlicy wiejskiej w Uścikowie odbyła się zabawa taneczna. Podczas niej zbierano środki na zakup wózka inwalidzkiego dla kilkuletniego Jasia.
Rogozińscy samorządowcy wrócili z Witkowa z sukcesami. W rywalizacji XXVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zajęli czołowe lokaty.
Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.