Przejdź do głównej treści

Komunikacja gminna –Oborniki

| MP | Lokalne

schemat komunikacji w ObornikachCoraz bardziej zakorkowane Oborniki, trudności z przedostaniem się przez miasto w wypadku gdy choć jedna droga jest remontowana, doskwierają wszystkim mieszkańcom ale i również przejeżdżającym przez Oborniki podróżnym.

Budowa nowych dróg jest inwestycją długotrwałą i kosztowną, a bez budowy nowego mostu na rzece Warcie Oborniki zawsze pozostanie wąskim, zakorkowanym gardłem na trasie z Poznania na północ Polski. Stale rosnąca liczba samochodów i wygodnictwo powoduje, że każdy ranek i okolice godziny 15-16 są prawdziwym koszmarem w Obornikach.  Czy wprowadzenie komunikacji miejskiej zmniejszy liczbę samochodów?

Zmiana przyzwyczajeń zależeć będzie od jakości świadczonych usług i lokalizacji przystanków autobusowych, których dokładne umiejscowienie nie jest jeszcze zakończone. 5 października Gmina Oborniki podpisała umowę na obsługę komunikacji miejskiej na terenie miasta i gminy Oborniki z firmą Warbus sp.z o.o.

Komunikacja opierać się będzie o 9 linii przy wykorzystaniu 7 autobusów. Już teraz uzgodniono możliwość dokonania zmian w zależności od oczekiwań mieszkańców i potrzeb. Autobusy będą garażowały w Murowanej Goślinie przy czym planujemy po rozpoznaniu zainteresowania w dojazdach i zjazdach, zabieranie pasażerów. Firma planuje zatrudnić kierowców z terenu Obornik, co stawia ją w dobrym świetle już na starcie. Informacje o pracy można uzyskać pod numerami telefonów 61 6675103 lub kom 722 111127 i 722111123.

Komunikacja podzielona jest na trzy strefy:

I – miasto – obejmująca przystanki zlokalizowane wewnątrz miasta,

II – podmiejska – w jej obszar wchodzą wszystkie przystanki w granicach miejscowości tj. Bogdanowo, Dąbrówka Miejska, Kowanowo, Kowanówko, Rożnowo, Słonawy, Uścikowo Folwark,

III – gminna – w zakres tej strefy wchodzą wszystkie przystanki zlokalizowane w granicach miejscowości: Bąblin, Bąblinek, Chrustowo, Gołaszyn, Gołębowo, Górka, Kiszewo, Kiszewko, Kowalewko, Lulin, Łukowo, Maniewo, Marszewiec, Objezierze, Ocieszyn, Pacholewo, Stobnica, Ślepuchowo, Świerkówki, Urbanie, Uścikowo, Wargowo, Żerniki.

Każdy pasażer będzie zobowiązany do zakupu biletu u kierowcy pojazdu. Ceny biletów jednorazowych za przejazd będą wynosić:

Strefa miasto – bilet normalny 2 zł, ulgowy 1 zł

Strefa podmiejska – bilet normalny 3zł, ulgowy 1,50 zł

Strefa gminna – bilet normalny 3,50 zł, ulgowy 1,75 zł

Firma Warbus świadczy usługi w Trójmieście oraz Murowanej Goślinie i Poznaniu, firma liczy na akceptacje społeczności Gminy Oborniki… zobaczymy.

red. Marcin Pelcner

Urząd Gminy w Ryczywole zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Tematem przewodnim jest rodzina.
Zakończyły się prace przy budowie pochylni dla osób z niepełnosprawnościami na stacji kolejowej w Bogdanowie.
W czwartek, 15 maja 2025 roku, sala konferencyjna Centrum Rekreacji Oborniki stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia, jakiego jeszcze nie było w tym mieście. Odbyła się tam I Konferencja „Samorząd w Obliczu Nowych Zagrożeń”, poświęcona roli jednostek samorządu terytorialnego w reagowaniu na sytua…
15 maja 2025 roku w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki odbywa się I Konferencja „Samorząd w Obliczu Nowych Zagrożeń”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., przy współpracy z partnerami i instytucjami lokalnymi.
Choć to dopiero połowa maja, ekipa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach nie czeka na pierwsze upały i już szykuje Żwirki na sezon letni!
Gmina Rogoźno ogłosiła konkurs na nadanie nazwy rondu przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiej i Czarnkowskiej.
W poniedziałek, 12 maja, w Urzędzie Miejskim w Obornikach podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla stacji uzdatniania wody, która ma powstać w miejscowości Podlesie. Umowę zawarło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach z firmą MP Projekt Macieja Pospiesznego – wyk…