Przejdź do głównej treści

Spółka KOMSPORT przejęła zadania realizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie

| Łukasz | Lokalne

Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W związku z wykonaniem uchwały nr XXI/223/2025 Rady Miejskiej w Rogoźnie z dniem 1 października 2025 r. powołana została spółka KOMSPORT Sp. z o.o., która przejmie zadania dotychczas realizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz zajmie się realizacją innych zadań powierzonych, wymienionych we wspomnianej uchwale - informuje w komunikacie czwartkowym urząd w Rogoźnie. 


Na prezesa zarządu Rada Nadzorcza spółki wybrała pana Romana Piątkowskiego – wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego w Rogoźnie. Roman Piątkowski jest magistrem politologii, ukończył również studia podyplomowe z gospodarki nieruchomościami. Przez blisko 16 lat kierował Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, a w ostatnich miesiącach pełnił funkcję Kierownika Biura Współpracy Gospodarczej, Promocji i Turystyki.

Jednym z priorytetowych zadań nowego zarządu będzie szybkie uruchomienie w ramach spółki działu prac komunalnych - czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.
4319 głosów, zero nieważnych i bardzo konkretna lista zwycięzców. Ale frekwencja? To jak pełny stadion tylko na co ósme krzesełko. Sprawdzamy, co wybraliśmy i czy głos nas – oborniczan – naprawdę słychać.
16 października uczniowie Zespół Szkolno‑Przedszkolny w Rożnowie wyjechali na Kongres Przyszłości Narodowej do Łodzi. Po spotkaniu z Prezydentem RP i wystawach przygotowanych przez IPN nastąpiła gala – tam właśnie nauczyciel z naszej gminy, Marek Kasprzak, odebrał Nagrodę im. Grażyna Langowska.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.