Przejdź do głównej treści

Z Poznańskim Busem taniej do Poznania

| Łukasz | Lokalne

z poznanskim busem taniej do Poznania

Poznański Bus będzie woził taniej oborniczan do Poznania.

Przewoźnik z Poznania w ostatnim czasie zwiększył ilość kursów na trasie Oborniki-Poznań. Teraz chce zachęcić oborniczan do częstszego korzystania z tego połączenia. Na celowniku Poznańskiego Busa znaleźli się seniorzy. To oni mają wkrótce otrzymać preferencyjne warunki na podróżowania na linii Oborniki-Poznań-Oborniki. Również posiadacze karty Dużej Rodziny mają również taniej podróżować na tej linii.

Szczegóły przekażemy niebawem.

Koleje Wielkopolskie poinformowały o wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej na linii nr 354. Utrudnienia obejmą odcinek Wargowo – Oborniki Wielkopolskie/Piła Główna i potrwają od 22 do 24 maja 2026 r.
Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.