Przejdź do głównej treści

Hala sportowa oficjalnie otwarta

| UM Oborniki | Lokalne

W piątek, 7 października odbyło się oficjalne otwarcie hali sportowej  przy Gimnazjum nr 3. W skład obiektu wchodzą: sala do zajęć i gier sportowych o wymiarach 28×18 m, antresola dla widzów, zaplecze socjalne z magazynem sprzętu gimnastycznego, szatniami dla uczniów oraz pokój nauczycielski.

Wykonano również podjazdy dla niepełnosprawnych zarówno tych korzystających z obiektu jak i przybyłych na widownię.  Przedsięwzięcie o wartości ponad 2,5 mln zł zrealizowała firma ALSTAL z Inowrocławia, będąca również wykonawcą term maltańskich w Poznaniu oraz stadionu żużlowego w Toruniu. Całość uroczystości uświetniło oficjalne przecięcie wstęgi oraz występy artystyczne uczniów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, kierownik Wydziału Oświaty Edward Mączyński, Poseł na Sejm RP Stanisław Stec,  dyrektorzy szkół oraz Radni Rady Miejskiej.

W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie. 
W przedszkolu „Bajka” w Obornikach biało-czerwone barwy towarzyszyły dzieciom już od kilku dni. Najmłodsi z dumą uczcili Święto Niepodległości, łącząc zabawę, sztukę i patriotyzm.
To dzień, w którym wszyscy mówimy jednym głosem – Polska jest nasza. 11 listopada Oborniki, Rogoźno i Ryczywół zamienią się w scenę wspólnego świętowania – z hymnem, flagami, biegami i koncertami.
Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.