Przejdź do głównej treści


W 2018r. zostanie rozbudowane obornickie przedszkole

| um oborniki/ eoborniki | Lokalne

W 2018r. zostanie rozbudowane obornickie przedszkole fot. T. Szrama facebook

10 sierpnia Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu Gminie Oborniki, dofinansowania na rozbudowę budynku przedszkola „Bajeczka” w Obornikach.

W ramach tej inwestycji dobudowane zostanie nowe skrzydło, dzięki któremu przedszkole zyska około 450 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, czyli dokładnie 4 sale z zapleczem. Inwestycja realizowana będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj, który obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie stosownych pozwoleń.

Po zakończeniu prac w „Bajeczce” powstanie 100 nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dodatkowo w ramach dofinansowania wprowadzone zostaną nowe zajęcia dla dzieci: „Ruch przez zabawę”, oraz „Logorytmika”. Wartość całego projektu to prawie 2,3 mln zł, z tego Gmina Oborniki pozyska ponad 1,6 mln zł. Inwestycje budowlane zostaną zakończone do końca roku 2018, a zadania związane ze zwiększeniem dostępności dla dzieci oraz nowymi zajęciami do końca roku 2019.

Przy pozyskaniu środków spore zasługi miał Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk. To dzięki jemu zaangażowaniu Gmina Oborniki będzie mogła rozbudować przedszkole na Osiedlu.

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.