Przejdź do głównej treści

Będzie plac zabaw oraz wielofunkcyjne boisko w Rogoźnie

| eoborniki.pl za Krzystzof Grabowski | Lokalne

Dofinansowanie z PROW na plac zabaw i boisko w Rogoznie

Umowa wsparcia finansowego na inwestycje w Rogoźnie została podpisana. Ze środków PROW zostaną sfinansowane boisko przy ul. Seminarialnej oraz plac zabaw przy ul. Różanej.

Ze środków europejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - poddziałanie wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, skorzysta również Gmina Rogoźno, z którą 22 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisane zostały 2 umowy. Gminę Rogoźno reprezentował burmistrz Roman Szuberski, a w imieniu Urzędu Marszałkowskiego porozumienie parafował wciemarszałek Krzysztof Grabowski.

Dofinansowane projekty to:
1. Przebudowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej przy ulicy Różanej w Rogoźnie, kwota pomocy wyniosła 81 315 zł
2. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Seminarialnej wraz z wyposażeniem, kwota pomocy wyniosła 90 478 zł.
 
O inwestycjach pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj.

 

 

Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.
Po zakończeniu prac przy wymianie pieca w Świetlicy Wiejskiej w Nowołoskońcu mieszkańcy znów spotkają się w odnowionym budynku. Już 8 listopada o godz. 18:00 odbędzie się tam Dzień Seniora – z poczęstunkiem, biesiadą i pokazem ratowniczym OSP.
Pojazd Polaris RZR TRAIL S 1000 został wybrany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach ze względu na swoje właściwości terenowe, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania - pisze w piśmie w odpowiedzi na nasze pismo Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.
W Jaraczu intensywnie myślą o zbliżających się małymi krokami świętach Bożego Narodzenia.
Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?