Przejdź do głównej treści

Sanatoryjna oddana będzie z opóźnieniem

| Łukasz | Lokalne

ul. sanatoryjna fot. um oborniki

Ulicy Sanatoryjnej na pewno nie uda się ukończyć w planowanym terminie.

Powiat obornicki realizuje w tym roku 2 duże inwestycje drogowe. Obie są współfinansowane przez gminne samorządy. O drodze w Ludomach pisaliśmy wczoraj (tutaj). Dziś zajmiemy się ul. Sanatoryjną w Kowanówku, gdzie swój udział ma Gmina Oborniki.

Mieszkańcy Kowanówka czekali na tę inwestycję od lat. Udało się do niej przystąpić w tym roku. Od początku pojawiało się wiele skarg na wykonawców tej budowy. Dyrektor Jeran z Zarządu Dróg Powiatowych zapewniał nas, że na bieżąco monitorowana jest sytuacja i firmy są uczulane, aby podczas wykonywanych prac starać się w jak najmniejszym stopniu dezorganizować życie mieszkańców Kowanówka. Efekty nawoływań są jednak mizerne.

Już dziś wiadomo, że pracbudowlanych nie uda sie zakończyć w terminie. Opady deszczu nie pomagają. Utrzymujący się bardzo wysoki poziom wody w Wełnie zablokował w zasadzie możliwośc budowy kładki. Ciągłe opady, spływająca woda z pól oraz wysoki poziom wód gruntowych nie napawają optymizmem na szybką zmianę sytuacji. 

Wykonawca prac jeszcze w tym tygodniu ma położyć pierwszą warstwę wyrównawczą. Cała inwestycja na pewno nie zostanie ukończona do 15 września. Powiat jest już przygotowany do złożenia pisma do Urzędu Marszałkowskiego w celu przedłużenia terminu realizacji zadania w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi.

 

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.