Przejdź do głównej treści

Nowa seria tablic rejestracyjnych w powiecie obornickim

| Łukasz | Lokalne

Nowy wyroznik na obornickich tablicach rejestracyjnych

W drugiej połowie marca Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym zaczął wydawać tablice rejestracyjne z nową serią wyróżnika.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na drogach naszego powiatu jeżdżą pojazdy z tablicami rejestracyjnymi składającymi się z kodu terytorialnego POB oraz z 4-znakowego wyróżnika. Od połowy marca zaszła istotna zmiana. Od 15 marca wydawane są tablice z 5-znakowym wyróżnikiem! Na początek Starostwo zamówiło 500 tablic z numerami od POB 00001 do POB 00500.  

Na dzień dzisiejszy wydano ok. połowy tych tablic. 

Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.