Przejdź do głównej treści

XXXIV Świąteczna Zbiórka Żywności

| um oborniki | Lokalne

Zbiorka zywnosci w Obornikach

Na terenie naszego miasta i gminy odbyły się trzydzieści cztery zbiórki żywności, podczas, których zebrano łącznie 21.297 kg żywności i  przygotowano 3.840 paczek świątecznych. Podczas ostatniej zbiórki zebrano ok. 203 kg żywności i przygotowano 54 paczki świąteczne.

            Celem zbiórek żywności jest zgromadzenie możliwie dużej ilości podstawowych, pełnowartościowych produktów spożywczych z przeznaczeniem na świąteczne zaopatrzenie dla licznej rzeszy ludzi w trudniejszej sytuacji bytowej. Paczki świąteczne z ostatniej zbiórki żywności zostały przekazane Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Obornikach.

           Zdajemy sobie sprawę, iż z pewnością rodzin, które są w trudnej sytuacji jest bardzo wiele. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że przeprowadzone akcje miały charakter całkowicie charytatywny, czyli nie były dotowane przez żadne źródło, to zadowalające jest, że te rodziny, chociaż w pewnym stopniu otrzymały wsparcie w tych szczególnych okresach świątecznych. Na uwagę zasługuje fakt, że do akcji dołączyli nie tylko ludzie zamożni, ale również emeryci i renciści.

            Akcji patronuje Burmistrz Obornik. Wszystkie zbiórki były dobrze przygotowane i przebiegały bezawaryjnie, a to dzięki skoordynowanym działaniom, dużym zaangażowaniu i współpracy organizatorów zbiórki, do których zaliczyć należ: Wielkopolski Bank Żywności, Ośrodek Pomocy Społecznej, Komendę Hufca ZHP, Wolontariuszy Klubu Ośmiu z Gimnazjum nr 1 im. UNICEF w Obornikach, Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Straż Miejską, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a  także Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Obornikach.

              Chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie i gorąco podziękować wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do tego, że przeprowadzone akcje zbiórek żywności na terenie miasta i gminy Oborniki zakończyły się sukcesem.

             Osobne podziękowania należą się właścicielom i obsłudze sklepów za zrozumienie i przychylną pomoc w zorganizowaniu miejsca zbiórki w ich sklepach oraz bardzo często za własny wkład w powiększenie ilości towarów złożonych w tych miejscach.

W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.
Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.
W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.
Dni Obornik 2026 rozpoczną się w sobotę, 20.06.2026 r. Mieszkańcy spotkają się na stadionie przy ul. Objezierskiej, targowisku miejskim i Obornickiej Marinie.