Przejdź do głównej treści

Rogozińska Karta Seniora już niebawem

| eoborniki.pl za um rogozno | Lokalne

Rogozinska Karta SeniorowWzorem innych samorządów również Gmina Rogoźno wkrótce uruchamia program gminnej Karty Seniora.

Prace nad programem są bardzo zaawansowane - mówiła nam Renata Tomaszewska, Zastępca Burmistrza Rogoźna. Staramy się, aby nasi seniorzy mogli korzystać z niej najpóźniej na początku maja.

Zbieramy w tej chwili jeszcze partnerów do tej Karty- dodała Natalia Pietrowiak z Promocji Gminy. Mamy już przygotowane karty od strony graficznej natomiast zależy nam na jak największej bazie partnerów w tym programie.

Szczegóły rogozińskiej Karty Seniora mają być znane w połowie kwietnia.

Firma PORR S.A. kolejny raz przesunęła termin przywrócenia stałej organizacji ruchu przy przejeździe kolejowym na ul. Łukowskiej. Według nowego komunikatu kierowcy mają pojechać normalnie dopiero od 21.05.2026 r.
Koleje Wielkopolskie poinformowały o wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej na linii nr 354. Utrudnienia obejmą odcinek Wargowo – Oborniki Wielkopolskie/Piła Główna i potrwają od 22 do 24 maja 2026 r.
Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.