Przejdź do głównej treści

25 Finał WOŚP - podsumowanie

| T.Rojna | Lokalne

wosp 25 top

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. Tym razem celem „grania” było wsparcie pediatrii i opieki ludzi w podeszłym wieku. Na ulice Obornik wyszło 230 wolontariuszy i mimo że aura nie dopisywała zbiórka przebiegała sprawnie.

To sprawne działanie nie było by możliwe gdyby nie zaangażowanie koordynatorów szkolnych którymi byli: Agnieszka Wojtkowiak, Lucyna Piotrowska, Bernadeta Stawicka, Joanna Kujawa, Maciej Pawlak, Anita Zarówna, Małgorzata Schoener – Wojtowicz, Anna Włodarczyk, Ewa Rybarczyk, Joanna Michalak, Agnieszka Frąckowiak, Patrycja Brodzińska, Paulina Kostera, Arletta Markiewicz, Jerzy Antkowiak i Natalia Zielińska.

O godzinie 16.00 rozpoczął się 25 Finał tradycyjnie w Hali Obornickiego Centrum Sportu. Wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych wypełniło 4godzinny happening. Każdy znalazł coś dla siebie, a w programie znalazły się między innymi: występy członków Warsztatów Wokalnych OOK, mini koncerty Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Warguły i Obornickiego Brass Bandu kierowanego przez Tomasza Kaniewskiego. Układy choreograficzne przedstawiły: grupa taneczna „CARMINA” kierowana przez Elżbietę Brodzińską, Szkoła Ruchu iTańca „KONTRAST” prowadzona przez Iwonę Markiewicz oraz Dance & Fitness Studio „CAT – CLAN” prowadzone przez Ilonę Tadlę-Ratajczak. Ponadto wystąpili uczniowie szkół muzycznych „CASIO” i „YAMAHA”. Zaśpiewał również przedstawiciel nurtu disco Bartek Tecław. Szkoła Podstawowa nr 3 zaprezentowała pokaz chemiczny.   

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawione przez, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Motoklub  Oborniki oraz salon fryzjerski obsługiwany przez uczennice Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby. Niewątpliwą atrakcją była też zaimprowizowana walka toczona przez wojów ze Stowarzyszenia Historycznego Grodu Radzim.

Odbyło się szereg licytacji,  złote serduszko wylicytowano za 900zł  a wieczne pióro marki PARKER za 500zł. Całość zgrabnie poprowadzili: Emilia Narożyńska, Kajetan Ruks, Roman Trzęsimiech, Oskar Hildebrandt oraz główni koordynatorzy Adam Krasicki i Zygmunt Dyczkowski. Końcowym akcentem finału było wystrzelenie tradycyjnego „Światełka Do Nieba”. A wszystko to odbywało się w klimacie wspaniałej zabawy.

Oborniczanie nie zawiedli – nie ma rekordu ale kwota jest pokaźna. W dniu 17 stycznia do przekazania na konto WOŚP-u było 105.666zł w tym 9.800zł w formie oddanej krwi.

W pozostałych sztabach na terenie powiatu obornickiego zebrano:

  • Gmina Rogoźno 38.303 zł w tym ponad 9.000zł sztab orkiestry w Parkowie,
  • Gmina Ryczywół 22.795,12 zł , 40,57 EUR i 0,20 CHF. Gratulacje !

Cała galeria zdjęć -> http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/272-25-final-wosp.html

{phocagallery view=category|categoryid=272|limitstart=0|limitcount=20}

W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.
Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.
W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.